Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları 12 Bin Personel Alımı ! Şehir Hastanelerine Kamu Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları kamu personeli alımının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından araştırılıyor.

Sağlık Personeli 27.02.2019, 14:21
Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları 12 Bin Personel Alımı ! Şehir Hastanelerine Kamu Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımlarının sağlık personeli ve insan kaynakları personeli kadrolarına yönelik olarak yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde vurgulanan 12 bin sağlık personeli alımının şehir hastanelerine yapılması bekleniyor. Yapılan açıklamada şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı aktarılmış ancak henüz net bir tarih bilgisine yer verilmemişti.  

Bakan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alım ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde çözüleceği, mevcut personel ihtiyaçlarının karşılanacağı ifadeleri kullanıldı. Bilindiği üzere de Ankara Bilkent Şehir hastanesi hasta kabulüne başladı.

Konu ile ilgili olarak hasta kabulünün alınmaya başlamasıyla beraber, personel ihtiyaçları doğdu ve tam anlamıyla diğer hastanelerin de taşınmasıyla beraber; personel ihtiyacının daha da artması bekleniyor. Kaynaklanan ihtiyaç nedeniyle de yakın zaman içerisinde ilan yayımlanacağını söylemek mümkün oluyordu ki zaten Bakan Fahrettin Koca' nın da bu konuda net açıklaması, alımların hızlı şekilde yapılacağı yönündeydi.

Şehir hastanelerine 12 bin personel alımı süreci için hem sağlık personeli, hem de diğer memurluk kadrolarından alımların yapılması beklenmektedir. Bu noktada doktor, hemşire, teknisyenler, temizlik görevlileri, veri giriş operatörleri, danışma memurları, güvenlik görevlisi, tesisatçı, kaynakçı, elektrikçi, kaloriferci, aşçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılması beklenmektedir.

Yorumlar (42)
Asyaa 8 ay önce
Hemşire yardımcısı da alınsın
Asyaa 8 ay önce
Hemşire yardımcısı da alınsın
Mert 8 ay önce
Ne zaman başvuru yapabiliriz iki yıldıratama bekliyoruz.saygılarımla
Muhammed Fevzi dönmez 8 ay önce
Kpss.puanım 80 hemşirelik cikisliyim hemşire de alınır inşAllah bekliyorum
Güllü 8 ay önce
Başvuru lar ne zaman olacak tıbbi sekreter ve dokümantasyon alımı olacakmi
Şüheda 8 ay önce
InsAllah olur.ne olur olsun.puaniniz kac
Hüsami 8 ay önce
ATT alınması gerekir
Att 8 ay önce
Att alımı nerede
Zynp 8 ay önce
15 yıldır bekliyorum çevre sağlığı teknisyeni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın