Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları 12 Bin Personel Alımı ! Şehir Hastanelerine Kamu Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları kamu personeli alımının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından araştırılıyor.

Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları 12 Bin Personel Alımı ! Şehir Hastanelerine Kamu Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımlarının sağlık personeli ve insan kaynakları personeli kadrolarına yönelik olarak yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde vurgulanan 12 bin sağlık personeli alımının şehir hastanelerine yapılması bekleniyor. Yapılan açıklamada şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı aktarılmış ancak henüz net bir tarih bilgisine yer verilmemişti.  

Bakan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alım ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde çözüleceği, mevcut personel ihtiyaçlarının karşılanacağı ifadeleri kullanıldı. Bilindiği üzere de Ankara Bilkent Şehir hastanesi hasta kabulüne başladı.

Konu ile ilgili olarak hasta kabulünün alınmaya başlamasıyla beraber, personel ihtiyaçları doğdu ve tam anlamıyla diğer hastanelerin de taşınmasıyla beraber; personel ihtiyacının daha da artması bekleniyor. Kaynaklanan ihtiyaç nedeniyle de yakın zaman içerisinde ilan yayımlanacağını söylemek mümkün oluyordu ki zaten Bakan Fahrettin Koca' nın da bu konuda net açıklaması, alımların hızlı şekilde yapılacağı yönündeydi.

Şehir hastanelerine 12 bin personel alımı süreci için hem sağlık personeli, hem de diğer memurluk kadrolarından alımların yapılması beklenmektedir. Bu noktada doktor, hemşire, teknisyenler, temizlik görevlileri, veri giriş operatörleri, danışma memurları, güvenlik görevlisi, tesisatçı, kaynakçı, elektrikçi, kaloriferci, aşçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılması beklenmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asyaa
Asyaa - 3 ay Önce

Hemşire yardımcısı da alınsın

Asyaa
Asyaa - 3 ay Önce

Hemşire yardımcısı da alınsın

Mert
Mert - 3 ay Önce

Ne zaman başvuru yapabiliriz iki yıldıratama bekliyoruz.saygılarımla

Güllü
Güllü - 3 ay Önce

Başvuru lar ne zaman olacak tıbbi sekreter ve dokümantasyon alımı olacakmi

Şüheda
Şüheda - 3 ay Önce

InsAllah olur.ne olur olsun.puaniniz kac

Hüsami
Hüsami - 3 ay Önce

ATT alınması gerekir

Muhammed Fevzi dönmez
Muhammed Fevzi dönmez - 3 ay Önce

Kpss.puanım 80 hemşirelik cikisliyim hemşire de alınır inşAllah bekliyorum

Att
Att - 3 ay Önce

Att alımı nerede

Zynp
Zynp - 3 ay Önce

15 yıldır bekliyorum çevre sağlığı teknisyeni