Sağlık Bakanlığı'ndan 5 Bin 298 İşçi Alımına İlişkin Yeni Duyuru

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 işçi alımına dair yeni duyuru. Sağlık Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek olan 5298 işçi alımı süreci ile ilgili olarak internet sayfası üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni ve detaylarını siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

Sağlık Personeli 15.11.2018, 18:22 17.01.2019, 21:57
Sağlık Bakanlığı'ndan 5 Bin 298 İşçi Alımına İlişkin Yeni Duyuru

Sağlık Bakanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere alım yapacağını ilan ettiği 5 bin 298 işçi alımına dair yeni bir duyuru yayımladı. Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda, başvuru ve kura sonucu olumlu olan adayların bundan sonraki süreçte neler yapmaları gerektiğine dair bilgiler verdi. 

Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan duyuru metnini ve yapılan açıklamalara dair detayları siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN 5298 İŞÇİ ALIMINA DAİR DUYURU

Sağlık Bakanlığı'nın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, kura sonuçların belli olduğu ifade edilerek göreve başlama duyurularının yayımlandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda başvuruda bulunan vatandaşların evrak teslimlerine dair yapmaları gereken işlem sürecinde değişiklik olduğunu ifade eden bakanlık yeni işlem süreci hakkında bilgi verdi. 

Buna göre evrak teslim işlemlerinin 17 Kasım ile 22 Kasım tarihleri arasında yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı konuya dair olarak şu ifadelere yer verdi. 

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında sürekli işçi statüsünde görev yapacak personel alımı kurası 25-26.10.2018 tarihlerinde noter huzurunda çekilmiş, kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinde, göreve başlama işlemleri hakkındaki duyuru ise; https://yghm.saglik.gov.tr adresinde ilan edilmiştir. 

Başvuru evraklarının ilan metnindeki tarihten sonra kabul edilmeyeceğinin belirtilmesine rağmen, İl Sağlık Müdürlüklerinden ve hak sahiplerinden Bakanlığımıza iletilen geri dönüşlerde yerleşmeye hak kazananlardan büyük bir kısmının mezkur duruma yeni vakıf olduklarından başvuru süresi içinde evraklarını teslim etmelerinin mümkün olamayacağının bildirilmesi üzerine herhangi bir hak kaybına sebebiyet verilmemesi amacıyla göreve başlama evraklarının son teslim tarihi olarak belirlenen 13.11.2018 tarihinin 16.11.2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verilmiştir. 

İl Sağlık Müdürlüklerince teslim alınan başvuru evraklarıysa 17-22 Kasım 2018 tarihleri arasında ilanda belirtilen aynı usule göre Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Dairesi Başkanlığına teslim edilecektir.

Yorumlar (21)
Demet 12 ay önce
Kesinlikle torpili olanlar alindi hakkimi yiyenlere helal etmiyorum adaletsiz bir kura oldu hakkiyla adi cikan cok az yeni adaletli bir alim talep ediyoruz
Döndü 12 ay önce
Yedek kurada olduğumuzu nasıl ogrenicez lütfen bilgilendiren
Osman 12 ay önce
ben engelli olarak temizlik görevlisi olarak yerleştim evrakları teslim ettim ne zaman işe başlıyoruz bilmiyorum ayrıca maaş ne kadar olacak herkes bişey söylüyor kimi asgari ücret kimi biraz üstü kimi 2 bin lira kimi 2.200 kimi 2.300 hangisi doğru bilen varmı
Yasar tagtegin 12 ay önce
Sayım sağlık bakanligina akp iktidarı 100/41 engellileri ise almıyor dayimiz yok ben Allaha havale ediyorum haksız işçi alan hangi yönetim varsa
Sevgi 12 ay önce
Dondu hnm yedek kura diye birsey yok asil hak sahipleri gelmetince yedeklere hak taninacak evraklarinizi isteyecekler sizden bunun icinde gene bir duyuru yapacaklar
Meral a 12 ay önce
Merhabalar yedekte hak sahibi olduğumu nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Okan 12 ay önce
Döndü çıktı mi sana
Zafer 12 ay önce
Bende 14.cü yedekten yerleştim fermana asıl yerleşenlerin hepsi sonuçlandıktan sonra eger gitmeyen olursa o zaman yedekten çagıracaklar şuan için hiçbirşey yapmaya gerek yok ama yinede sen başvuru formunu falan hazırda tut gerekli evrakların listesini yap hazırda tut ne olur ne olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın