Sağlık Bakanlığı'ndan 84.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 84. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasına dair açıklamalarda bulundu. Kuraya dair yayımlanan basın açıklaması ve yapılması gerekenlere işlemlere dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı'ndan 84.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden üniversiteden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplere yönelik kura duyurunu yayımladı. 

Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan kura duyurusu metni ile kuraya başvuruda bulunacak olan adayların yapmaları gereken işlemler, teslim edilmesi gereken evraklar ve diğer detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YAYIMLANAN DUYURU

Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 23/11/2018 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır. 

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 23/11/2018 tarihi saat 18:00’e kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler. 

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 23/11/2018 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 23:51
YORUM EKLE