Alexa
03 Ocak 2018 Çarşamba 20:04
Sağlık Bakanlığı'ndan KPSS 2017/3 ve KPSS 2017/5 Atamalarına ilişkin Duyuru
Kamu Personeli

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden, KPSS-2017/3 ve KPSS-2017/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, KPSS-2017/3 ve KPSS-2017/5 yerleştirmeleri kapsamında bakanlık bünyesinde istihdam edilecek personellerin atama işlemlerinin güvenlik soruşturması/arşiv araştırması sonuçlarının belli olmasının ardından yapılacağının vurgulandığı bildirildi.  Bu bağlamda güvenlik soruşturması/arşiv araştırması sonuçları olumları olan aday sonuçlarının il sağlık müdürlüklerine gönderildiği ifade edilerek göreve başlayacak adayların göreve başlamalarına ilişkin taleplerinin alınacağı aktarıldı. 

Göreve başlama talebinde bulunacak sağlık personellerin bu süreçte yapmaları gereken işlemlere ve izlemeleri gereken yollara ilişkin bir açıklama metninin yayımlandığı duyuruda, başvuru taleplerinin 8-18 Ocak tarihinde alınacağı ve ilgili başvuru formunun belirtilen birimlerce kurulan komisyonlara teslim edileceği açıklandı. 

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru metni

KPSS-2017/3 ve KPSS-2017/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu.

Bu kapsamda, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiş olup sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Ek-3’de belirtilen şekilde ilgili birimlerimizde kurulacak komisyonlar tarafından alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

* Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular08.01.2018 – 18.01.2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen birimlerimizde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

* Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

* Adayların, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 18.01.2018 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup  posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

* Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

* Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

* Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından,  www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan ilgili KPSS tercih kılavuzundaki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.

* Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

* Atanma şartlarını taşıyanlar için,  son göreve başlama tarihi 19.01.2018 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

* Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 18.01.2018 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 18.03.2018 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki işgünü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

* Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 18.01.2018 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

* Adaylardan, halen kamu görevlisi olarak çalışan ve istifa/sözleşme fesih talebini kurumuna iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını belgelendirmeleri ve birinci maddede belirtilen süre içinde başvurularını yapmış olmaları kaydıyla, istifa/sözleşme fesih işlemlerinin tamamlandığı tarihi takip eden beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir. 

* Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandığında http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.