Sağlık Bakanlığı'ndan KPSS 2017/8 Göreve Başlama İşlemlerine İlişkin Duyuru

Sağlık Bakanlığı bünyesine KPSS 2017/8 atamaları kapsamında yerleştirmeleri yapılan adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin bir duyuru yayımlandı.Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan duyuru metninde, göreve başlama başvurusuna ve başvuru sürecine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı.

Sağlık Bakanlığı'ndan KPSS 2017/8 Göreve Başlama İşlemlerine İlişkin Duyuru

4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli ebe pozisyonuna KPSS-2017/8 sonucuna göre yerleştirmesi yapılan adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. 

Bakanlığın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, yerleştirmesi yapılan adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin bilgiler verildi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı'nın internet sayfasından yayımlanan duyuru metninde, KPSS-2017/8 sonucuna göre 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşen adaylardan, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, il sağlık müdürlükleri bünyesinde kurulan başvuru komisyonları tarafından alınacağı duyuruldu.

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvuruların 02 Şubat ile 14 Şubat tarihleri arasında alınacağının bildirildiği duyuruda adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte yerleştikleri sağlık evinin bağlı olduğu il sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerektiği vurgulandı. 

Ayrıca yayımlanan duyuruda ataması yapılan adayların, eğer çalıştıkları bir kurum var ise göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerektiği de adaylara hatırlatıldı.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan  KPSS-2017/8 sonucuna göre yerleştirmesi yapılan adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin duyurusunda, ataması yapılan adayların, belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 14 Şubat tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerektiği ve belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyeceği aktarıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:17
YORUM EKLE