Sağlık Bakanlığı'ndan KPSS–2018/4 İle Atananlara Yönelik Duyuru Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruyla beraber; KPSS- 2018/4 ile atananlara yönelik duyuru yayımlandı. Söz konusu atanan adaylardan talep edilen belgelerin tamamlanması gerektiği ifade edildi.

Sağlık Personeli 30.04.2018, 12:18 12.02.2019, 16:30
Sağlık Bakanlığı'ndan KPSS–2018/4 İle Atananlara Yönelik Duyuru Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruyla beraber; KPSS- 2018/4 ile atananlara yönelik detaylar açıklandı.

Adaylardan istenilen belgeler ve evrakların ise eksiksiz olarak tamamamlanması gerektiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığın'dan yayımlanan duyuruda ise;

"1.  KPSS–2018/4 sonucuna göre Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşenlerin 04.05.2018 Cuma günü saat 17.00’ a kadar; www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden iki nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, il sağlık müdürlüğü yetkililerine onaylatmaları ve dilekçe ekinde bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü evrak birimine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

2.    Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar, noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

3. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formları, https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden alınmış yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı görüldükten sonra il sağlık müdürlüğü yetkilileri tarafından onaylanacak olup adayların onay işlemi sırasında KPSS-2018/4 Yerleştirme Sonuç Belgesi’ni yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

4. Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının birinci maddede belirtilen şekilde doldurulması, onaylatılması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.

5. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemleri ile ilgili detaylı duyuru www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (1)
Samsunlu 1 yıl önce
Ben atandigim halde guvenlik sorusturmasına evraklarimı teslim edemedim yetişemedim şehir dışında bulumduğum için 2018/5 kpss tercih kılavuzunda tercih yapabilirmiyim acaba güvenlik sorusturmasina girmedim diye tercih yapma hakkım bulunuyormu ?