Sağlık Bakanlığı'ndan Yeniden Atama Kurası Duyurusu

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2018 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası için talep toplama açıklamasında bulundu. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda söz konusu talep toplama için bilgiler verildi.

Sağlık Personeli 28.08.2018, 20:04 30.01.2019, 21:56
Sağlık Bakanlığı'ndan Yeniden Atama Kurası Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2018 yılının ikinci atama kurasına dair bilgiler verdi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NCA YENİDEN ATAMA KURASI YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı'nca söz konusu atama kurasına ilişkin yayımlanan açıklamada, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerince tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip pozisyonlarında yeniden ataması kurası yapılacağı bildirildi. 

Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru metni ve 2018 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası için talep toplama için yapılan bilgilendirme açıklamasının detayları şöyle,

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip unvanlarında ilk defa veya yeniden atama kurası yapılacaktır.

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece planlama çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Sadece Uzman Tabip ve Tabip unvanındaki personel talep bildirecektir. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

Talepler 04.09.2018 (Saat 18:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. 

İrtibat Telefonları: 0 312 585 17 65 - 0 312 585 18 15

Yorumlar (1)
Nadiye 1 yıl önce
Işitme geli mmlulen emekli olmak istiyorum bilgi