Sağlık Bakanlığı Nisan, Haziran ve Eylül Aylarında Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Sağlık Bakanı Ahmet Demican açıklamalarında ilk etapta Sağlık Bakanlığına 36 bin personel alınacağını daha sonra ise 55 bin personel alımının ne zaman yapılacağını açıkladı. Bakan Demircan dün yaptığı açıklamalarda ise 27 bin personel alımının ne zaman yapılacağını ifade etti. Peki yapılacak olan personel alımları hangi kadrolarda yapılacak? Haberimizde...

Sağlık Bakanlığı Nisan, Haziran ve Eylül Aylarında Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığının 2018 yılında toplam 55 bin personel alımı yapacağını duyurmuştu. öz konusu personel alımı hakkında çeşitli haberler yaptık ve kamupersoneli.net olarak adayların taleplerini gündeme getirmiştik. 

55 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında "Yoğun bakım yatak sayısını artırmaya devam edeceğiz, personel sayımızı da artırmak istiyoruz. 27 bin ebe hemşire ve sağlık personeli alınacak. Bu, yüksek bir rakam. Her sene yaklaşık 9 bin civarında hekim kadroya dahil oluyor. Ediyor 36 bin. Bizim bu seneden alacağımız kadro miktarı var, taşeron sistemi kalktığı için, bu alımı yapmadık. 2017'den 2018'e aktarılan bir 10 bin işçi çalışan alacağız. Ayrıca 2018 için de 9 bin kontenjan verildi. Yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personeli ve çalışan alacağız." ifadelerine yer vermişti.

Binlerce aday tarafından Sağlık Bakanlığı personel alımının ne zaman yapılacağı araştırılıyordu. Gündeme getirdiğimiz haberler sonrasında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan beklenen açıklama geldi. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamalarında Nisan ayında Sağlık Bakanlığının personel alımı yapacağını ifade etmişti.

NİSAN, HAZİRAN VE EYLÜL'DE ALIMLAR YAPILACAK

Ancak personel alımlarına ilişkin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan dün bir açıklama daha yaptı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında 3'er periyot halinde 9 biner personel alımı yaparak 27 bin personel alımı yapacaklarını ifade etti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın açıklamalarına göre Nisan, Haziran, Eylül aylarında 9 bin olmak üzere 27 bin personel alınacak.

PERSONEL ALIMLARI HANGİ KADROLARDA YAPILACAK?

Adaylar sitemize çeşitli geri bildirim göndererek Nisan ayındaki personel alımlarının hangi kadrolarda gerçekleşeceğini sorgulamaya başladılar. Bu konu hakkında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında hekim, hemşire ve personel sıkıntısını Nisan ayındaki personel alımı ile çözeceklerini ifade etti. Ancak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında Haziran ve Eylül aylarındaki alımların hangi kadrolarda gerçekleştirileceğini belirtmedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Ancak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan hemşire alımlarında da lise mezunu hemşire alımının yapılıp yapılmayacağı hakkında bilgi vermedi. Konu ile ilgili olarak adaylar Sağlık Bakanlığı personel alım ilanının Nisan ayından önce yayımlanmasını talep ediyorlardı ancak planlama bu şekilde yapılmadı. Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda  kamupersoneli.net olarak gelişmelerden ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortaöğretim hemşire
Ortaöğretim hemşire - 1 yıl Önce

5-6 bini hemşire oluyor ama hep lisansa yönelik alım yapılıyor ortaöğretim alımları mezun sayısına oranla çok düşük lütfen artık sesimizi duyun ve ortaöğretim alımları arttırılsın 8 bin kadro istiyoruz

Deniz
Deniz - 1 yıl Önce

Ortaöğretim hemşire alımı bekliyoruz. Lütfen lise mezunlarınıda görün 4 senenimizi verdik biz bu mesleğe. Herkes okulunda derslerini görürken biz hastanelerde stajımızı yapıyorduk mesleki derslerimiz daha ağırlıklıydı. Lütfen puan ve atama konusunda biraz anlayış 90'la atama yapmak nedir ?

Duygu
Duygu - 1 yıl Önce

Lise mezunu hemşire alımı bekliyoruz en az ikibin kişi lise mezunu alımı olmalı 88 puanla hala bekliyoruz lütfen sesimizi duyun artık

begüm
begüm - 1 yıl Önce

ortaöğretim hemşire alımı ıstıyruz 83 le atanamıyoruz

Laborant
Laborant - 1 yıl Önce

Artık atanmak istiyoruz bizde tıbbi laboratuvar teknikerleri olarak atama bekliyorz 46 bin mezun var kamu personeli lütfen bizim sesimiz de duyurun

Lise hemşire
Lise hemşire - 1 yıl Önce

Lütfen Allah rızası için bizimde sayımızı arttırın 6 bin küsur lisans alınırken 300_400 lise neden aramızda hiçbir fark yokken bu çok adaletsiz bi dağılım onlar 60larla atanırken biz 80 lerle bekliyoruz ve ne yazık ki yüksek puanlarımız yanacak ve elimizden dua etmek haricinde hiçbir şey gelmiyo

Ortaöğretim hemşire Gaziantep
Ortaöğretim hemşire Gaziantep - 1 yıl Önce

Sesimiz olun lütfen.Bizde 4 yıl eğitim gördük. Lisans kpss için sınava giren ataniyor zaten ortaöğretim kpss ye emek verip dirsek çürütenler var.Gece gündüz demeden ders çalışanlar...Lisans hemşirelik YARISI KADAR alım olana da raziyiz.Haksızlık giderilsin.

Radyoloji
Radyoloji - 1 yıl Önce

Radyoloji teknikerleri mağdur . Nisanda en az 500 kadro istiyoruz.