Sağlık Bakanlığı Okullara 60 Bin Sağlık Personeli Memur ve Hastanelere 19 bin işçi alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı yeni personel alımları. Sağlık Bakanlığı 79 bin İşçi, Sağlık Memuru, Hemşire, Doktor ve Sağlık Personeli alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 60 bin sağlık personeli ve 19 bin sağlık işçisi alımları ne zaman olacak? Alımların kadro dağılımları nasıl belirlenecek? Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntıları Kamupersoneli.net olarak haberimizde aktarıyoruz.

Sağlık Personeli 13.11.2018, 21:55
Sağlık Bakanlığı Okullara 60 Bin Sağlık Personeli Memur ve Hastanelere 19 bin işçi alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 79 bin sağlık personeli alımı yapılması bekleniyor. Bakanlığın ihtiyaçlarına göre ve okullarda sağlık personeli görevlendirilmesi düzenlemesi kapsamında yapılacak olan sağlık personeli ile işçi alımlarına ilişkin son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesine alımı yapılması beklenilen İşçi, Sağlık Memuru, Hemşire, Doktor ve Sağlık Personeli alımlarına ilişkin detaylar şu şekilde,

SAĞLIK BAKANLIĞI 79 BİN PERSONEL ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu yeni bir uygulama hayata geçirilecek. Bu uygulama ile Sağlık Bakanlığı tarafından her okula bir sağlık personeli görevlendirmesi yapılacak. Mevcut durumda görevli personellerin okullarda görevlendirmelerinin yapılmayacağının bildirildiği uygulama kapsamında yeni personel alımları olacak. Bu kapsamda daha önce yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde 60 bin okul olduğu ifade edilmişti. 

60 Bin Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamalarında her okul için bir sağlık personeli ataması yapacaklarını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesinde okullarda görevlendirmek üzere 60 bin sağlık personeli ataması yapılacak. Ayrıca okullarda görevlendirilecek personellere ilişkin yapılan açıklamada, personellerin doktor değil sağlık personeli olacakları ifade edildi. Okullara yapılacak olan bu alımlara dair çalışmalar devam ettiğinden ilanların ne zaman yayımlanacağı belli değil. 

19 Bin Sağlık İşçisi Alımı

Bu alımlara ek olarak ayrıca Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 24 Haziran seçimlerinden önce yaptığı açıklamalarında hastaneler için 19 bin işçi alımı yapacaklarını belirtmişti. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında hastanelerde personel sıkıntısı yaşamamak için gayret gösterdiklerini belirttiği son açıklamasında ise alımların ne zaman olacağına dair bilgi vermemişti. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Yorumlar (35)
Anne 9 ay önce
ATT ataması istiyoruz lütfen
fidan 9 ay önce
tibbi sekreterlik alimi olsun
Gülcan 9 ay önce
Arkadaşlar kura fln yok önceden belirlenen kişiler zaten işi almış durumda kura ve mülakat sadece göstermelik dayın varsa işinde hazır bu ülkede adaletin A sı bile yok
gltkn 9 ay önce
en mantıklısı paramediktir temel yaşam destegini ve donanımlı bilgi beceriye sahip egitimini başarıyla tamamlayan kişilein hkkıdır
Melike00 9 ay önce
Lütfen 70.000 nin 35.000 lisans 35.000 ortaöğretim olsun lütfen yani bizde boş okumadık aynı dersleri bizde gördük
Yusuf 9 ay önce
Hemşire yardımcıları nolucak ??
Ilknur 9 ay önce
Guzel haber ama nasil nereye basvuracagiz
Kral 9 ay önce
Demek ki dayıların yeğenleri işsiz kalmış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın