Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kurası Ne Zaman Çekilecek?

Sağlık Bakanlığı tarafından en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel alımı kurasının ne zaman çekileceği adaylar tarafından araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kurası Ne Zaman Çekilecek?

Sağlık Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yapılacak 5 bin 298 personel alımına ilişkin süreç devam ediyor. 

Söz konusu personel alım işlemleri ise Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından yapılacak. Söz konusu personel alımlarına ilişkin İstanbul ve Ankara illeri için kuraya katılmaya hak kazanan isimler geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

PERSONEL ALIMI KURASI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Konu ile ilgili olarak İŞKUR tarafından yayımlanan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ifade edildi. Ayrıca söz konusu duyurunun devamında iki farklı liste yayımlanarak İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak belirtildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kuralar 25 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekilişi saat 09:00 - 18:00 arasında Ankara'da yapılacak.

Kura sonuçları açıklandığında adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu bağlamda kura sonuçları açıklandığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esin keleş
Esin keleş - 8 ay Önce

İst ve ankaradan başka iller neden belli değil

Murat
Murat - 8 ay Önce

Isıtma sıhhi tesisatcı kaynakçı marangoz nihai listesi ne zaman açıklacak acaba