Sağlık Bakanlığına 30 Bin Personel Alınacak ! İlanlar Bekleniyor...

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı içinde 30 bin personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan ilanlar adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Sağlık Personeli 20.08.2017, 15:10
Sağlık Bakanlığına 30 Bin Personel Alınacak ! İlanlar Bekleniyor...

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ 6 ay öncesinde Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Eski Bakan Akdağ açıklamasında 2017 yılı içinde Bakanlık bünyesinde sağlık personeli, doktor ve şirket personeli olmak üzere toplamda 46 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etmişti.

30 BİN PERSONEL ALIMI KALDI

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıklamalarında bu alımların 16 bin 500'ünün sağlık personeli, 13 bininin doktor ve 17 bininin de şirket personeli olacağını ifade etmişti. Konu ile ilgili olarak açıklanan sağlık personeli istihdamının 4 bininin yerleştirmeleri yapıldı. Ayrıca daha sonra KPSS 2017/5 ile Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapıldı. Bu alımların yapılması ile geriye sadece 13 bin doktor ve 17 bin taşeron işçi alımı kaldı. Yıl içinde Sağlık Bakanlığında 13 bin doktor ve 17 bin taşeron işçi alımı gerçekleştirilecek.

İLANLAR BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığında geriye kalan 30 bin personel alımı için ilanlar adaylar tarafından büyük bir merak ve heyecan ile bekleniyor. Adaylar söz konusu ilanın bir an önce yayımlanması için sosyal platformlarda görüş ve önerilerini yayımlıyorlar. Kamupersoneli.net olarak yetkililerden ilanların ne zaman yayımlanacağına dair ve adayların akıllarındaki soru işaretinin giderilmesi için bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Yorumlar (31)
Stick 2 yıl önce
ATT ALIMI VAR MI?
Att 2 yıl önce
Lütfen att alımlarını yapın bizlerin arkasında dayımız yok
shsuebdbxjxn 2 yıl önce
Lise mezunu hemsire alim kontenjanlari biraz daha artabilirmi lütfenn
Laborant 2 yıl önce
Tıbbi laboratuvar a kadro kamu personeli lütfen sesimizi duyun, laboratuvar larda hep taşeron işçi var üstelik hiç biri laboratuvar mezunu bilr değl gıda tarla bitkileri bitiren ler çalışıyo buna artk bi dur diyin
Kkkdkdl 2 yıl önce
Ne zaman
prmzeliha 2 yıl önce
2017/5 ile atandık ama hala zimmete düşmedik bununda haberini yapın lütfen
suuu 2 yıl önce
Diş protez teknoloji bölümü Öğrencileri alım bekliyor lütfen duyun sesimizi 100 kontejan cok değil her atamada lütfen 81 puanla 4 gözle bekliyoruz
Ptıpuığl 2 yıl önce
Taşeron işçilerde hemşire varmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın