Sağlık Bakanlığından Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2018/2 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemleri Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından; yeni bir duyuru yayımlandı ve Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2018/2 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemlerinin alınacağı ifade edildi.

Sağlık Personeli 25.09.2018, 10:16 19.01.2019, 00:00
Sağlık Bakanlığından Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2018/2 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemleri Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre;

Hizmet Puanı İtirazları ve Başvuruları Ret Edilenler Hakkında Duyurunun yayımlandığı ifade edilirken yapılacak olan itirazların 25 Eylül 2018 tarihinde saat 18:00'a kadar PBS üzerinden alınabileceği ifade edildi.

İŞ TAKVİMİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında önceden açıklanan iş takvimi ise şöyle;

YERLEŞTİRME DETAYLARI

Yerleştirme işlemi yapılan hekimler, yerleştirme işlemini müteakip 15 (on beş) gün içerisinde yeni pozisyonlarda başlayış yapılır. Ancak hizmet mekânı olmayan birime yerleşen hekimler için bu süre 30 (otuz) gün olarak uygulanacağı açıklandı.

Ayrıca; yerleştirme işleminden sonra gerçekleşen kaza vb. zorunlu hallerde 3 (üç) ayı geçen mazeret durumları kabul edilmez. 3 (üç) ay içinde göreve başlamayanların yerleştirmelerinin iptal edilebileceği ifade edildi.

Yorumlar (0)