Sağlık Bakanlığından Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Tayini Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlanarak sözleşmeli personellerin eş durumu tayini çıkanlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Söz konusu duyuruda tayini çıkan personellerin hangi tarihte yeni yerlerinde görev yapacakları da ifade edildi.

Sağlık Personeli 05.09.2018, 18:10
Sağlık Bakanlığından Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Tayini Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda eş durumu tayini çıkan sözleşmeli personellere bilgilendirme yapıldı. 

Yayımlanan duyuruda eş durumu tayini çıkan sözleşmeli personellerin hangi tarihte yeni yerlerinde göreve başlayacakları da belirtildi. Konu ile ilgili olarak eş durumu tayini çıkan sözleşmeli personeller 15 Eylül 2018 tarihinden itibaren yeni yerlerinde görevlerine başlayacaklardır.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

YAYIMLANAN DUYURU

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin 2018 Yılı Temmuz Dönemi Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Kurası 04.09.2018 tarihinde noter huzurunda çekilmiş, kura sonuçları www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yayımlanmıştır.

Eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personel, yeni görev yerlerinde sigortalı işe giriş ve hizmet sözleşmesi işlemlerinin yapılabilmesi için 10 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında (14 Eylül dahil) beş iş günü izinli sayılacaktır. Sözleşmeli personelin bu süre içerisinde yeni görev yerlerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Eş durumu nedeniyle görev yer değişikliğine hak kazananlardan halen aile sağlığı elemanı olarak görev yapanların, aile hekimliği uygulamasından çıkış işlemlerinin 06.09.2018 tarihi mesai bitimine kadar ÇKYS/İKYS'den yapılması gerekmektedir.

Sözleşmeli personelin; eş durumu nedeniyle yer değişikliği atamaları Bakanlığımızca İl emrine yapılacak olup görev yapacakları hizmet birimleri 12.09.2018 tarihi mesai bitimine kadar İl Sağlık Müdürlüklerimizce belirlenecektir.

Sözleşmeli personel 15.09.2018 tarihi itibariyle yeni yerlerinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlayacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)