Sağlık personeli alım ilanı yayınlandı! Başvuru şartları belli oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından bugün müjdesi verilen sözleşmeli sağlık personel alım ilanı sonrasında Türk Kızılayı tarafından da sağlık uzmanı olarak görev yapacak personeller için sağlık personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da belli oldu.

Sağlık Personeli 29.11.2019, 19:11 29.11.2019, 20:14
Sağlık personeli alım ilanı yayınlandı! Başvuru şartları belli oldu

Sağlık Bakanı Koca tarafından bugün 17 bin sağlık personeli alınacağı açıklandı. Sağlık bakanlığı bünyesinde görev yapacak personellere personel alım müjdesi verilmesinden kısa bir zaman sonra Türk Kızılayı da sağlık personel alım ilanı yayınladı.Kızılay tarafından yayınlanan personel alım ilanında KPSS şartı aranmadığı açıklandı.

Kızılay yayınladığı yeni personel alım ilanında Gaziantep ilinde görev yapacak Sağlık Uzmanı (SU - 2019/10) personel alımı yapacağını duyurdu.

Yayınlanan personel alım ilanında, "Yürütülmekte olan Suriye İnsani Yardım Operasyonu çerçevesinde, Toplum Merkezi bünyesinde yararlanıcıların temel sağlık takibini yapmak üzere " Sağlık Uzmanı " arayışımız bulunmaktadır." denildi.

KPSS ŞARTSIZ KIZILAY PERSONEL ALIMI İŞ TANIMI

Ayrıca görev yapacak personellerin halk sağlığı konularında bilgi sahibi olmak ve bu konularda ihtiyaç tespitleri yaparak eğitimler vermek, çocukların genel sağlık kontrollerini ve rutin muayenelerini sağlamak, Gerektiğinde tansiyon ölçülmesi, ilaç kullanımı, reçete ve diyetinin takibini sağlamak,Bölgedeki genel sağlık problemlerine ilişkin düzenli raporlamalar yapma görevlerini yapacağını açıkladı.

KIZILAY PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylarda aranan başvuru şartları arasında ise ilk olarak, üniversitelerin Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 4 yıllık Lisans bölümlerinden mezun, Tercihen İngilizce ya da Arapça bilen, Tercihen Pedagojik Formasyon eğitimi sertifikası olan, Tercihen ilk yardım eğitmeni olan adayların başvuru yapacağı bildirildi.

Başvuru şartlarında ayrıca şu şartlar sıralandı:

İletişim becerisi yüksek,

Duygusal kararlılık ve empati sahibi,

Ekip çalışmasına yatkın,

Planlama ve organizasyon yetkinliğine sahip,

Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek,

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, ya da proje süresince tecilli.

Aranılan niteliklere sahip olmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

KPSS ŞARTSIZ KIZILAY PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)