Alexa
11 Ağustos 2017 Cuma 22:22
Sağlık-Sen Yeni Teşkilat Raporunu Sağlık Bakanı Demircan'a Sundu!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), internet sitesinden yayımladığı bir duyuru ile gündemde olan yeni teşkilat yasasına ilişkin raporun Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a sunulduğunu açıkladı.

YENİ TEŞKİLAT YASASINA İLİŞKN RAPOR SAĞLIK BAKANI'NA SUNULDU

Sağlık-Sen tarafından yayımlanan duyuruda, Gündemde olan Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının teşkilat yapısında yapılması beklenen yasa değişikliğine ilişkin olarak raporun Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a sunulduğu vurgulanarak raporun Kamu Hastane Birlikleri Genel Değerlendirme anket ve görüşmelerinden faydalanılarak oluşturulan raporlar ışığında hazırlandığı açıklandı. Ayrıca raporun hazırlanmasında Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi odak grup görüşme raporlarının esas alındığı bilgisi verildi.

Sağlık-Sen tarafından yayımlanan duyuru metni şu şekilde, 

Gündemde olan Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının teşkilat yapısında yapılması beklenen yasa değişikliğine ilişkin olarak hazırladığımız raporu Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’a sunduk.

Devam Ediyor

Devamı

Yeni Teşkilat Yasasına Yönelik Raporumuz; daha önce yapmış olduğumuz Kamu Hastane Birlikleri Genel Değerlendirme anket ve görüşmelerinden faydalanılarak oluşturulan veriye dayalı ayrıntılı raporumuz ile Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi odak grup görüşme raporlarını esas alarak hazırlandı.

Çalışanların mali ve özlük haklarının iyileştirilmesinin de yapılacak değişikliklere eklenmesini istediğimiz raporda, bu durumun değişimi yaşayacak ve yaşatacak olan çalışanlar açısından önemli olduğu dile getirildi.

Raporumuzda; özellikle ildeki yatay yapılanmanın kurumlar arası iletişimi ve yetki dağılımını olumsuz etkilediği, ülkemizin bürokrasi kültürüne uygun olmayan bu yatay yapı ile ilgili değişiklik beklentisi olduğu ifade ediliyor. Yapılacak değişiklik ile ildeki rol ve yetki dağılımının netleşmesi ve dikey yapılanma modelinin benimsenmesi gerektiği belirtiliyor.

Merkez ve taşra teşkilatlarının yönetici pozisyonlarına atama yapılırken, objektif liyakat kriterlerinin belirlenmesinin istendiği raporumuzda, işletilen sürecin şeffaflık ilkesine uygun olarak ilgili paydaşlara da açıklanması gerektiği kaydedildi. Yönetim kademelerine işinin ehli, deneyimli ve profesyonel kişilerin atanmasının, aynı zamanda sağlık personelinin kariyer hedeflerini yönetmesine de yardımcı olacağına dikkat çektiğimiz raporumuzda, yapılan sistem değişimlerinde çalışanların göz ardı edildiği de vurgulandı.

Söz konusu raporumuzda sağlık hizmetleri; Yönetim Sistemi Boyutu, Finansal Boyut, İnsan Kaynakları Boyutu, Hizmet Sunumu Boyutu, Genel Değerlendirme ile sonuç ve önerilerinden oluşuyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner462