Sağlık-Sen’in Mücadelesi Sonuç Verdi! Sağlık Personellerinin Zorunlu Çalışma Süresi Düşürüldü

Sağlık-Sen’in uzun bir süredir çaba verdiği çalışma süresi azaltılacak azalacak sözleşmeli personel listesine, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personellerinin de eklendiği açıklandı. Buna göre MEB, DİB ve Sağlık Bakanlığı'nda görevli sözleşmeli personellerin zorunlu çalışma süreleri 4+2 yıldan 3+1 yıla düşürüldü.

Sağlık Personeli 21.06.2019, 18:25
Sağlık-Sen’in Mücadelesi Sonuç Verdi! Sağlık Personellerinin Zorunlu Çalışma Süresi Düşürüldü

Sağlık- Sen tarafından verilen öneriyle beraber Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonunda gündeme gelen çalışma kapsamında sözleşmeli sağlık personellerinin zorunlu çalışma süreleri düşürüldü.

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli sözleşmeli personelin zorunlu hizmet süreleri de 4+2 yıldan 3+1 yıla düşürüldü.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş açıklamasında ise;

"Komisyon’un almış olduğu karar, bizleri son derece memnun etmiştir. İlgili kanun teklifi gündeme geldiğinde, sözleşmeli sağlık çalışanlarının kapsam dışında tutulmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdik ve derhal girişimlere başladık.

TBMM’de ilgili Komisyon, bugün teklifi görüşmeye başladı. Biz son ana kadar mücadelemizi sürdürdük ve çok şükür, olumlu sonuç aldık.

Teklif, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu gündemine gelecek ve oradan nihai karar, yani kanun çıkacak.

Kanun teklifinin, istediğimiz şekilde çıkmasına destek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum.

Sağlık-Sen olarak, sözleşmeli sağlık çalışanlarının yüzünü güldürecek böyle bir düzenlemeye öncülük ettiğimiz için mutluyuz, gururluyuz." dedi.

SAĞLIK- SEN AÇIKLAMA METNİ

Yorumlar (5)
YILMAZ ssncaktar 2 ay önce
Eski hükümlü personeli alımıza oldun hükümet buna bi an ÖNCE care bulmali
mehmet degirmenci 2 ay önce
eski hükümlüyüm ..iş arıyorum hükümlü işe alımı yokmu de
Fehmi yeşil 2 ay önce
Çok. Sanki çok çalişyora üç sade indirin
Nailsarı 2 ay önce
tavsanlıdavulzurna. oturuyorum.is.arıyorum
Kevser aksoy 2 ay önce
Bu millet zamlar yüzünden yiyemez içemez oldu çocuklar bişey isteyecek korkusuyla yaşıyoruz artık zam zam zam bu millet demir bokumu yiyecek oy zamanı oy isterken herkes birlik diyorlar oydan sonra millete en büyük kazığı atıyorlar haram zehir zıkkım olsun ahirette dünyada hakkımız haram olsun