Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alınacak ! Sağlık Bakanlığından Duyuru Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca açıklamalarında şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu açıklamaların ardından binlerce aday tarafından personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağı araştırılmaya başlandı.

Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alınacak ! Sağlık Bakanlığından Duyuru Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin hasta kabülüne başladığını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Koca açıklamalarında personel alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

12 BİN PERSONEL ALINACAK

Sağlık Baknaı Fahrettin Koca şehir hastanelerine yönelik gerçekleştirdiği bilgi alma ve inceleme ziyareti çerçevesinde şehir hastanelerinin çalışma prensiplerine dair bilgiler aktardı. Bunun yanı Bakan Koca açıklamalarında şehir hastanelerinin bulundukları bölgelerin sağlık üssü olmalarının hedeflendiğini belirterek hastaneye personel alımları konusuna da değindi. Bu konu hakkında Bakan Koca 12 bin personel alımının yapılacağını vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında "Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek" ifadelerine yer verdi.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Binlerce aday tarafından 12 bin personel alımının ne zaman yapılacağı ilanın ne zaman yayımlanacağı ve başvuruların nerelerden yapılacağı sorgulanıyor. İlanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir açıklaması bulunmuyor. Ankara Şehir Hastaneleri ve diğer şehir hastanelerine sağlık ve destek personeli alımları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yada Sağlık Bakanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE