DPB'den KPSS 2016/6 Tercih İşlemleri Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı, KPSS 2016/6 tercihi yapacak sağlık personellerine ilişkin önemli bir duyuru yayınladı. Duyurunun detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Sağlık Personeli 14.10.2016, 17:14 14.10.2016, 17:21
DPB'den KPSS 2016/6 Tercih İşlemleri Duyurusu
Sağlık Bakanlığı'nın farklı kadrolarda 2808 memur alacağını açıklamasının ardından, tercih işlemleri 13 Ekim'de, ÖSYM tarafından başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla başladı. Devlet Personeş Başkanlığı, tercihlerin başladığı günün ertesinde tercihlerle alakalı bir duyuru yayımladı. 

Duyuruya göre, KPSS 2016/6 tercihi yapacak olan Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist kadrolarında bulunanlardan mezuniyet bilgilerinin girişi yapılmamış olan adayların, başvurular sona ermeden, 17 Ekim'de Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı'na mezuniyet belgelerini şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.


Devlet Personel Başkanlığı'nın KPSS 2016/6 tercihi yapacak Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist unvanlarına ilikşin duyurusu şöyle:

"13 – 19 Ekim 2016 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca gerçekleştirilecek olan KPSS 2016/6 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının kadrolarına merkezi yerleştirmede lisansüstü öğrenimlerine istinaden Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist unvanlı kadrolara başvuruda bulunacak adaylardan, daha önce Başkanlığımızca mezuniyet bilgileri alınmamış olanların 17 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar;

1. Her bir kadro için, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunda belirtilen alanlarda düzenlenmiş yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi,

2. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, ile birlikte Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, 1219 sayılı Kanunda belirtilenlerden farklı bir alandan mezun olmakla birlikte, Yükseköğretim Kurulunca; “mezun olduğu programın belirtilen programlardan birine denk olduğuna” ya da “mezun olduğu program itibariyle belirtilen kadrolardan birinde görev yapabileceğine” karar verilmiş olan adayların, yukarıdaki belgelerin yanı sıra ilgili YÖK kararını da ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlgili adaylara duyurulur."

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)