MHP'li Erhan Usta: 400 Bine Yakın Atanamayan Sağlıkçı Bulunuyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta atanamayan sağlıkçılar hakkında yaptığı açıklamasında 400 bine yakın atanamayan sağlıkçı olduğunu ifade etti.

Sağlık Personeli 16.02.2017, 13:30
MHP'li Erhan Usta: 400 Bine Yakın Atanamayan Sağlıkçı Bulunuyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta açıklamasında 400 bine yakın sağlıkçı atamasının yapılmadığını ifade etti. 

Erhan Usta MHP Grup Toplantı Salonunda gerçekleşen görüşmede çeşitli açıklamalarda bulundu. Erhan Usta açıklamasında Türkiye'nin eğitim ve istihdam planlamasının son derece zayıf olduğunu kaydetti. Usta, "İleriye doğru birtakım projeksiyonların yapılıp hangi alanlarda ne kadar ve hangi nitelikte insan gücüne ihtiyacımız var bunların planlamasının yapılıp gençlerimizi, kendi insanımızı ona göre yönlendirmek, eğitmek gerekiyor. Ama böyle bir çalışma Türkiye'de pek fazla yok." dedi.

Ayrıca Erhan Usta açıklamalarında işsizlik oranındaki artışa da değindi. Erhan Usta açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"İstiyoruz ki en önemli şey insanların iş sahibi olmasıdır. Bütün gençlerimizin iş sahibi olmasını arzu ediyoruz. Nüfus aslında ülkelerin en önemli silahıdır ve aracıdır. Ancak iyi kullanıldığı zaman çok önemlidir, iyi kullanılmadığı zaman da nüfus problem olur. Biz maalesef Türkiye olarak genç nüfusumuzu çok iyi kullanamıyoruz. Bu da bizim diğer bir sorunumuz."

89 HASTANE AÇILIYOR

Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu Sözcüsü Aras Ali Altıntaş ise bu yıl hizmete açılması planlanan 8'i şehir hastanesi olmak üzere 89 hastanenin açılacağını ifade etti. Altıntaş açıklamasında açılan hastanelerde taşeron firma çalışanlarının yerine diplomalı sağlıkçıların istihdam edilmesini beklediklerini ifade etti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)