Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alacak !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'de bulunduğu temaslarda kamuya 60 bin personel alımıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Sağlık Personeli 26.12.2016, 19:59 26.12.2016, 20:07
Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alacak !
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'de çeşitli temaslarda bulundu ve önemli açıklamalar yaptı.

KAMUYA 60 BİN PERSONEL ALINACAK

Bakan Müezzinoğlu daha sonra Balkan Yerleşkesi Konferans salonunda Trakya Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere öğütler veren Müezzinoğlu, yaşlı bakım teknikeri olarak mezun olmasına rağmen atanamadığını anlatan bir öğrenciye, önümüzdeki yıl devlet kadrolarına 60 bin kişi alınacağını söyledi. Atamaların büyük çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturacağını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu şöyle dedi:

"Sonra İçişleri Bakanlığı emniyet personeli olacak. Üçüncüsü de Sağlık Bakanlığı. Yanılmıyorsam Sağlık Bakanlığı 10 bin civarında personel alınacak. Bu 10 bin kadronun dağılımı hekim dışı, çünkü hekim ne kadar oluyorsa alıyoruz. Ama bunun dışında 10 bin kadroyu Sağlık Bakanlığı hemşireden tutun, diğer anestezisti, fizyotrepisti, bütün bunları Sağlık Bakanlığı bilgisi dahilinde dağıtıyor. Bu 10 binden kime ne düşüyorsa, o kadar sayıyı bakanlık olarak alabiliyoruz."

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (14)
Anestezist 3 yıl önce
200 anestezi teknisyeni alımı bekliyoruz
yusuf 3 yıl önce
Hala yalan söylüyorlar hani yıl sonu gelmeden kadro verilcekti taşerona.anlaşılan o ki bunlar iktidar parti olmaktan sıkılmışlar.ilk seçimlerde alırsınız o zaman cevabını.
osman 3 yıl önce
Ben iş ariyorum çalışıyorum ilkokul mezunuyum bana göre iş yokmu
Gülsüm özcan 3 yıl önce
Ben lise mezunuyum ama sertifikalarim var hasta ve yaşlı bakim belgem hasta kabul ve sekreterlik belgesi var bunlarla bi sağlık kurumunda calisamazmiyim 2 yılda özel bakim evinde çalışmış ligin var
İbrahim 3 yıl önce
Faydalı site
selman 3 yıl önce
Sağlık meslekden mezun olacak çocuklarımıza da EBE yardımcısı kadrosuda açarlar inş lah
Hava 3 yıl önce
Hastanede raporlu yerine çalışıyordum bizlerde ÖSP olacakmıyız
Elif 3 yıl önce
Sosyolog da alsınlar lütfen sesimizi duyurun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın