Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplam 20 bin sağlık personeli alınacağını açıkladı. Detaylar...

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık çalışanlarına müjdeli haberi verdi. Müsteşar Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplam 20 bin personel alacaklarını açıkladı. Gümüş, sağlıklı yaşam merkezleri kurulacağına ve check-up uygulamasına da değindi.

Akşam'ın haberine göre, Müsteşar Gümüş: "Vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamla ilgili kültürü kazanmasını sağlayacağız. Sağlıklı bir check-up ve kronik hastalıkların takibi yapılacak" ifadelerini kullandığı konuşmasında, aile hekimliği sisteminin de yeniden gözden geçirileceğini söyledi. 

Gümüş'ün açıklamaları şöyle:  “Sağlıklı bir check-up ve kronik hastalıkların takibi yapılacak. Ayrıca tetkikleri de burada yaptırabilecekler. Hareket ve fiziksel egzersizler ile ilgili bilgilendirme yapılacak. İlk etapta bin sağlıklı yaşam merkezi inşa etmeyi planlıyoruz. Bunların il bazında lokasyonlarını çalışıyoruz.” dedi.

İyi hekimlerin ödüllendirilmesi sistemine de değinen Gümüş : “Daha iyi iş yapan sağlık personelimizi teşvik etmek istiyoruz. İlk etapta döner sermaye ile ödüllendirmek istiyoruz. Daha fazla pay almalarını sağlayacağız. Hekimleri de sınıflandırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın hangi kliniğin ne kadar iyi olduğunu bilmesi gerekiyor. Bir hastanede kaç ameliyat yapılmış, kaçı başarılı olmuş ya da olmamış bunu bilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde personel alımlarına Sağlık Bakanı Recep Akdağ da değinmişti. Akdağ, personel ihtiyacının çok fazla olduğunu fakat bütçenin sınırlı olduğunu söyleyerek en çok alımın hemşirelikte olduğunu, hemşirelerin yanı sıra ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alınacağını söylemişti.

Kamupersoneli.net|ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihan
Nihan - 3 yıl Önce

Bu sene KPSS girmiş olmakmi gerekiyor atanmak için ben ebelik mezunuyum.

ANESTEZI
ANESTEZI - 3 yıl Önce

Ortaögretim mevzunu Anestezi teknisyenleri atama bekliyor!!! İlgilenirseniz seviniriz bu yıl 3.500 mevzun var ayrılsn kadro koskoca bir 0 subatta buyuk bir atama bekliyoruz madem atamayacaktıniz ne diye kadro actiniz soruyoruz???

Rukiye
Rukiye - 3 yıl Önce

Ortaöğretim hemşirelik mezunuyum 85,241 puanım var ama malesef sıralamam 3884 . Bu durumu halen anlayabilmiş değiliz saglıkçılar olarak alımlarla ilgili bilgilendirme ve ortaöğretim hemşirelerinin atama sayılarının arttırılmasını belkiyoruz.
#OrtaöğretimHemşireAtamaBekliyor
Lütfen sesimizi duyun

Filliz
Filliz - 2 yıl Önce

Sağlık bakanlığı na Rica ediyorum ortaöğretim anestezi okuyan çocuklarımızın durumu ne olacak lütfen onca emekleri boşa mı gidecek onlarada yardımcı olun hepsinin aileleri dahil psikolojileri bozuldu hepsi çok karamsar kadro acılmayacakaksa niye bir bölümde okutuluyor çocuklar lütfen bu konuya da bir el atın

Beyza ilik
Beyza ilik - 2 yıl Önce

Artik cevre sagiligi teknisyeni atamasi olsun acik cok aliyorsunuz onumuzu acin 22 yil oldu

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Saglik bakanimiz bizim ümidimiz sizsiniz noulursunun tibbi dokumantasyon ve sekreterliktende alim yapin taseronlar onumuzu kapatiyo ve biz saglikdersleri goruyoruz hastayla iletisimin nasil sagliyacagimizi biliyoruz ve biz hakketmedigimiz yerdeyiz herhangi bir bolum bitirip veya bilgisayar sertfikasi almis olanlara bizim isimizi yapiyolar bu haksizligin onune gecin lutfen atama bekliyoruz bize yardimci olun hayallerimize umidimizi bizden almayin

kubra
kubra - 1 yıl Önce

Eski mezunlari atasaniz 2008 attler atanmayan artik sinav bile girmeselerde onlari atamaniz lazim