Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2017 yılında binlerce sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Akdağ açıklamasında 3 bin 900 sağlık personeli alımının ne zaman yapılacağını da belirtti.

Sağlık Personeli 16.02.2017, 16:19 16.02.2017, 17:22
Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ dün katıldığı bir programda hem gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu hem de personel alımları hakkında akıllarda oluşan soru işaretlerini giderdi. Bakan Akdağ açıklamasında 2017 yılında 16 bin 500 personel alımı yapmayı planlıyoruz dedi.

16 BİN 500 SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

Sağlık Bakanı Akdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 personel istihdamı için anlaşmış durumdayız. Bu sayının üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz. Yeni hastaneler için 3 bin 900 personel alımını Mart ayında tamamlayacağız. Kalan kısmını da 2017 yılı içinde tamamlayacağız. Alım yapacağımız 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar bulunmuyor. 

Bu bağlamda yeni hastaneler için Sağlık Bakanlığının ilana çıkması bekleniyor. Kamupersoneli.net olarak Sağlık Bakanlığı 3 bin 900 personel alımına başvurular başladığında ve ilgili ilan yayımlandığında ziyaretçilerimizi mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

17 BİN ŞİRKET ÇALIŞANI, 13 BİN DOKTOR

Sağlık Bakanı Recep Akdağ doktor ve şirket çalışanı istihdamı hakkında da çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ "bu yıl aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı alımı yapacağız. Sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Sağlık Bakanlığı olarak lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız." dedi. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (4)
Abdülkadir KILIÇ 3 yıl önce
att parameti̇k aci̇l bakim tekni̇kerli̇gi̇ bölümleri̇ni̇ ayri okutuyosunuz atamalarda att olarak atiyorsunuz buna ve ambulanslara geçen hemişi̇relerin yeri̇ne parametkleri̇n atanmasi dogru olacaktir teşekkür ederi̇m
Selma 3 yıl önce
Ebelerede işyeri hemşireliği sertifikası alma hakkı verin iş imkanımızı kapatmayın.
magdur 3 yıl önce
sayın babakım tıbı goruntuleme mezunuyum alımlarda sayıların yuksek olmasını talep edıyoruz tskler
jale 3 yıl önce
yaşlı bakımcılar alım bekliyor en az 200 alım 3 senedir alım olmuyor.