Alexa

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreteri İstihdamına İlişkin Genelge Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının tıbbi sekreter istihdamına ilişkin genelge yayımlandı. Detaylar haberimizde

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreteri İstihdamına İlişkin Genelge Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının tıbbi sekreter istihdamına ilişkin genelge yayımlandı. Detaylar haberimizde

18 Nisan 2017 Salı 20:42
Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreteri İstihdamına İlişkin Genelge Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının tıbbi sekreter istihdamına ilişkin genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgenin satır başları şu şekilde. 

Halkla İlişkiler Personeli ve Tıbbi Sekreter İstihdamına İlişkin 2010/32 Sayılı Genelge

İlgi Genelge'nin altı ve yedinci fıkrasında '' Diğer taraftan, hastanelerimizde otomosyon, veri kayıt girişleri ve benzeri bilgisayarla yürütülen işlemler için genellikle bu alanda sertifika sahibi kişiler arasından seçilen personel, hizmet alımı yolu ile istihdam edilerek çalıştırılmaktadır. Ancak hastanelerin sağlık hizmeti veren kurumlar olması ve tutulan kayıtların tıbbi terminoloji bilgisi gerektirmesi nedeniyle özellikle, tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikle, hasta kabul birimleri, ile hasta katlarında hasta kaydı tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin tıbbi sekreterlik ve dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış sağlık personelinin çalıştırılması uygun olacaktır. 

yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğinin 160. maddesinde tanımlanan görevleri yürütmek üzere hastane yönetimlerince yapılmakta olan hizmet alımı ihalelerinde ilk etapta tıbbi sekreter ünvanlı personel istihdamına öncelik verilmesi bilgisayar sertifikası bulunan personel istihdamının ise ancak tıbbi sekreter ünvanlı personel bulunamadığı durumlarda tercih edilmesi yoluna gidilmesi gerekli görülmüştür.

Bakanlığımız ve bağlı kuruşluşları sağlık tesislerinin sağlık hizmeti veren kurumlar olması ve tutulan kayıtların tıbbi terminoloji bilgisi gerektirmesi nedeniyle tıbbi kayıtların daha sağlıklı tutulması ve yazışmaların daha iyi yürütülmesi için ilgi Genelge'nin altı veya yedinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 

Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerde tıbbi sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış olanlar istihdam edilecektir. Tıbbi sekreterlerin istihdamında öncelik ön lisans mezunlarına verilecek, ön lisans mezunu tıbbi sekreter bulunmaması halinde ortaöğretim mezunu tıbbi sekreterler alınacaktır.

Hizmet alımı ihalelerinde, yataklı tedavi Kurumlşarı İşletme Yönetmeliğinin 160 ıncı maddesinde tanımlanan görevleri yürütmek üzere sadece tıbbi sekreterlerin istihdam edileceğine ilşkin hususlarına yer verilecektir. 

Bilgilerinizi, kamuya ilşkin düzenlemelerin bu genelge esaslarına göre yapılması ve yürütülmesi hususunu önemle rica ederim.

Kamupersoneli.net - ANKARA 


 

Son Güncelleme: 18.04.2017 21:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nesli 2017-04-18 23:17:52

çok sevindirici bir adım tıbbi sekreterim 11 yıldır atama bekiyoruz

Avatar
tıbbi sekreter 2017-04-18 22:29:47

Ne olur sayın bakanım artık bizde memur olarak çalışmak istiyotuz.Hastsnelerde taşeron işçi olarak çalışmayı istemiyoruz artık. 6 sene çok ciddi bir eğitim alarak tıbbi sekreter olduk.Memur olarak çalışmak bizimde hakkımız. Ne olur nisan ayında çok TIBBİ SEKRETER ALINSIN.

Avatar
ayca 2017-04-18 22:42:11

İse alırken vasıf aranmasi elbetteki olması gereken bir durum ama ayni isyerinde ayni okul mezunu tıbbi sekreterin biri kadrolu diğeri sirket elemanı olarak fazla çalışıp yarı yariya düşük maaş almasi ne kadar ahlaki ve adaletli bir durum?

Avatar
Meral 2017-04-18 23:03:20

Yani şu anda taşeron adı altında çalışan binlerce çalışan eleman var devlet hastanelerinde bu şartları taşımayanlar işten mi atılacak nedir bu açıklama lütfen.

Avatar
tıbbi sekreter 2017-04-18 22:25:17

Sayın bakanım artık bizde atanmak memur olarak çalışmak istiyotuz.Hastsnelerde taşeron işçi olmak istemiyoruz.6 sene okuduk memur olmak bizimde hakkımız. Ne olur nisan ayında çok TIBBİ SEKRETER ALINSIN yıllardır memur olma hayaliyle yaşıyorum.

Avatar
nesli 2017-04-18 23:21:35

çok teşekürler sayın bakanımıza

Avatar
Samet 2017-04-18 21:48:49

Yani bu devlet ataması mi olacak taşeron alım mı?

Avatar
Samet 2017-04-18 21:50:36

Yani bu devlet ataması mi olacak taşeron alım mı?

banner441