Baş Ağrısını İlaçsız Geçirmek Mümkün

Çok fazla insan tarafından şikayet haline gelen, günün berbat geçmesine neden olan baş ağrısını ilaç kullanmadan geçirmenin türlü yolları vardır. Detayları haberimizde bulabilirsiniz…

SAĞLIK 05.01.2017, 13:56 05.01.2017, 13:59
Baş Ağrısını İlaçsız Geçirmek Mümkün
Baş ağrısının bir çok sebebi olmakla birlikte, stres, uykusuzluk, yoğun çalışma hayatı gibi etkenler de baş ağrısını tetikliyor.

Lavanta yağı masaj yapılarak uygulandığında baş ağrılarını geçirip, rahatlatmaktadır. 1-2 damlası baş ağrınızı geçirmeye yardımcı olacağı gibi çatlakları onarma ve yaraları iyileştirme gibi mücizeleri de bulunmaktadır. Lavanta yağının hoş kokusu ile psikolojik anlamda rahatlamanız da mümkün. Ayrıca depresyonu önleme, sakinleştirip rahatlatma, mutluluk verme, sinirleri yatıştırma ve uykusuzluğu giderme gibi pek çok etkisi de bulunmaktadır.

Vücudun susuz kalması da baş ağrısına yol açar. Bu yüzden kafeinli içeceklerden uzak durup, bol bol su tüketilmelidir.

Migrene bağlı baş ağrısıyla karşı karşıya kalındığında, karanlık ve sessiz odada yatılarak baş ağrısının geçmesi beklenilmelidir.

Sıcak duş, vücudun gevşemesine neden olduğu için baş ağrısını azaltma etkisi yüksektir. Duş alınamıyorsa, ayaklarınızı su dolu kap içerisinde beklettiğinizde beyinde yükselen kan akışı sayesinde baş ağrısı dinmiş olacaktır.

Açık havada yürüyüş yaparak bol oksijen almak da baş ağrısına iyi gelmektedir.

Kedi otu, sarı kantaron, zencefil, nane gibi bitkilerinde baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)