Beslenme uzmanı Saraç'tan kritik uyarı: Alzaymır olabilirsiniz!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç vatandaşlara önemli uyarılarda bulunarak, "Kalp krizi, tansiyon, şeker, beyin kanaması, pıhtı atması, felç, karaciğer yetmezliği, alzaymır olabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK 13.10.2019, 00:48
Beslenme uzmanı Saraç'tan kritik uyarı: Alzaymır olabilirsiniz!

Son yıllarda ülke genelinde herkes sağlıksız besleniyor. Beslenme alışkanlıklarını dikkat edilmediğinden dolayı da hastalıklar çoğalıyor.

BOL SU İÇİN!

"Bol su için, fazla yemeyin. Yılda iki kez hacamat yaptırın. İnsülin direncinize ve kan şekerinize baktırın. Bütün yeşillikleri tüketin." açıklamasında bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, vatandaşlara sağlıklı beslenme konusunda uyarıda bulundu.

Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç şöyle konuştu:

"Kendinize 'Bundan sonraki günlerimi sağlıklı, fit, mutlu, huzurlu, kendine iyi bakan, bedenine saygı gösteren bir şekilde yaşayacağım. Gereksiz kötü alışkanlıklardan kendimi kurtaracağım. Kalan sürede kendime elimden geldiği kadarıyla iyi bakacağım.' diye söz vereceğiz. Bol su için, fazla yemeyin. Yılda iki kez hacamat yaptırın. İnsülin direncinize ve kan şekerinize baktırın. Bütün yeşillikleri tüketin. Bir mezura ile göbek çevrenizi ölçün. Erkeklerde 94, kadınlarda 88 santimetreyi geçmiyorsa iyi. Geçiyorsa eğer ciddi bir sıkıntı var demektir. Kalp krizi, tansiyon, şeker, beyin kanaması, pıhtı atması, felç, karaciğer yetmezliği, alzaymır olabilirsiniz. Doğruyu seçmek zorundayız. Bildiğimiz yeşil çay, yani maça çayı için, ekşi mayalı ekmek tüketin, tarhana çorbası, turşu, sağlıklı salçalar, ev yoğurdu tüketin."

Yorumlar (0)