e-Reçete Uygulamasına Aile Hekimleri de Geçiyor ! Pilot Uygulama Başladı

Aile hekimlerinin de e-reçete uygulamasına geçeceği ifade edildi. e-Reçete uygulaması için çalışmalar sürüyor. Pilot uygulama ise İzmir'de başladı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

e-Reçete Uygulamasına Aile Hekimleri de Geçiyor ! Pilot Uygulama Başladı

İlaçta sahte reçetenin engellenmesi ve kırtasiye masraflarını azaltarak kaynakların etkin ve verimli kullanılması amacıyla e-reçete uygulaması başlatılmıştı. E-reçete uygulamasının kapsamının genişletileceği ifade edildi.

E-REÇETE UYGULAMASINA GEÇİLİYOR

Konu ile ilgili olarak Ekim ayı başından itibaren işyeri hekimleri ve huzurevleri için e-reçeteye geçiş süreci başladı. Bunun yanı sıra e-reçete uygulamasına aile hekimlerinin de geçeği ifade edildi. Bu uygulama için çalışmalar devam ederken İzmir'de pilot uygulama başladı.

onuyla ilgili Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun sağlık müdürlüklerine gönderdiği yazıda, aile sağlığı merkezlerinin bu sisteme entegrasyonunun sağlanması amacıyla pilot uygulamanın başladığı bildirildi.

Bu konu hakkında Akşam Gazetesinin aktardıklarına göre İzmir'deki görev yapan tüm aile hekimlerinin reçetelerini e-reçete olarak hazırlamaları istendi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 11:35
YORUM EKLE