Gazi Üniversitesi Hastanesi İçin Flaş İddia! Acil Olmayan Ameliyatı Yapana Soruşturma Açılır

Gazi Üniversitesi Hastanesi tarafından tarafından doktorlara malzeme olmadığından dolayı acil olmayan ameliyatı yapana soruşturma açılacağına ilişkin uyarı yapıldığı iddia edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde..

SAĞLIK 09.10.2018, 15:33
Gazi Üniversitesi Hastanesi İçin Flaş İddia! Acil Olmayan Ameliyatı Yapana Soruşturma Açılır

Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde Başhekim Prof. Dr. Ahmet Demircan'ın imzasıyla, hastane çalışanlarına bir metin gönderildi. Gönderilen metinde dövizdeki artışlardan dolayı hayati öneme haiz olan malzemelerin alınacağı ancak diğer elektif ameliyat, işlem vb. kullanılacak olan malzemelerin alımının bir süreliğine erteleneceği vurgulandı.

GÖNDERİLEN YAZININ DETAYLARI

Prof. Dr. Ahmet Demircan imzasıyla gönderilen söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Hayati Öneme Haiz' belgesi sayesinde hem bölüm, hem hastane hem de üniversite yönetimi olacak, bunun yanı sıra 'Devleti zarara uğratmak' ve 'Kamu zararına sebebiyet vermek' tarzı suçlamalar karşısında kanıt olarak sunulabilecektir"

Doktorlara gönderildiği iddia edilen yazı sosyal medyada kısa süre içinde yayıldı. Söz konusu yazının Gazi Üniversitesi Hastanesine ait olup olmadığı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığında okuyucularımızı sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

İŞTE DOKTORLARA GÖNDERİLDİĞİ İDDİA EDİLEN YAZI

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)