Kolesterol nasıl düşürülür- Yüksek kolesterol belirtileri nelerdir?

Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde 100 milyondan fazla insanın yüksek ve tehlikeli derecede yüksek kolesterol düzeyleri vardır. Ve bu insanların üçte birinden fazlası sonuç olarak kalp hastalığı riski altındadır. Kalp hastalığının dünyanın önde gelen katili olduğu düşünülürse, riskinizi azaltmak için SECRET'i bilmek isteyebilirsiniz, böylece uzun ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. Peki Kolesterol nasıl düşürülür? Yüksek kolesterol'ün belirtileri nelerdir? Hangi yiyecekler kolesterolü düşürür?

Kolesterol nasıl düşürülür- Yüksek kolesterol belirtileri nelerdir?

Peki Kolesterol nasıl düşürülür? Yüksek kolesterol'ün belirtileri nelerdir? Hangi yiyecekler kolesterolü düşürür?

Kolesterolünüzü düşürmek için yiyeceğiniz 12 yiyecek. 10 numara kesinlikle kulaktan kulağa gülümseyecek!. 

1. Yağlı Balık


En büyük balık hayranı olmasanız bile, sağlığınız için sağlayabileceği yararları gördüğünüzde, en iyi ilgi alanlarınızdan biri olabilirsiniz. Haftada iki veya üç kez somon balığı için biftek takarak bile, vücudunuza kolesterol seviyenizi düşürmek için gerekli olan Omega-3'ün sağlıklı bir şekilde artmasını sağlayabilirsiniz .

Omega-3, kan akışınızda bulunan trigliseritleri azaltırken kalbi anormal ritmlerden koruyarak çalışır. Sardalye, somon, ton balığı ve hamsi tüm geçerli seçenekler.

2. Patlıcan


Patlıcan genellikle bakkalda yan tarafa baktığınız sebzelerden biri olabilir, bununla ne yapacağından emin değil. Bununla birlikte, biraz araştırma yaparak, en sevdiğiniz sebzenin hiç olmadığı kadar zamanla karşılaşabilirsiniz. Onları kızartır ve içlerini lezzetli bir spagetti sosuyla kullanabilir ya da hafifçe kızartın (elbette sağlıklı bir yağda!).

Bununla birlikte, patlıcanın en iyi yanı, vücudunuz için de çok iyi olmalarıdır. Olağanüstü bir et yerine , kolesterolünüzü düşürebilirler . Patlıcan lazanya, kimse var mı?

3. Soya fasulyesi


LDL kolesterol olarak da bilinen düşük yoğunluklu lipoproteinlerinizi azaltmak istediğinizde , soya fasulyesi yardımcı olabilir. Tabii ki, onları oldukları gibi yemeye gerek yok.

Bunun yerine, tofu ve soya sütü de yiyebilirsiniz. Sadece 25 gram soya sütü veya tofu günde LDL'nizi% 6'ya kadar düşürmek için yeterlidir.
Giderek daha fazla insan bir veganlık yaşamayı tercih ederken, soya fasulyesi ürünleri de daha uygun ve uygun hale gelmektedir.

4. Meyve


Ulusal sağlık tavsiyelerine göre, ortalama kişi , sunmaları gereken vitamin ve besinlerden faydalanmak için günde yaklaşık 400 gram meyve tüketmelidir .

Bununla birlikte, az bilinen bir sır, meyvenin sadece önemli besin içeriği sunmaktan ve açlığınızı ve susuzluğunuzu tatmin etmekten fazlasını yapmasıdır. Turunçgilleri ve hatta elmaları yerseniz, “pektin” olarak bilinen bir maddeden de faydalanırsınız. Pektin, kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olan çözünür liftir.

5. Yulaf Ezmesi


Üst ayağınızda daha iyi sağlık için yolculuğunuza başlamak istiyorsanız, o zaman diyetinize yulaf ezmesi ekleyin. Sabah kalktığınızda, bir parça meyve yulaf ezmesi yudumlayın.

Kahvaltı hiç şüphesiz günün en önemli öğünüdür, ancak sabah erken açlığınızı tatmin etmenin yanı sıra yulaf ezmesinin de başka faydaları vardır . İçindeki çözünebilir lif göz önüne alındığında, kolesterol seviyenizi de dramatik bir şekilde etkileyebilir - LDL'nizi düşürmeye çalışıyorsanız mükemmeldir.

6. Çerezler


Kuruyemişler, herkesin diyetinin faydalı bir parçası - çikolata kaplı olduğunda hariç. Sağlığınız için zaman geliştirme söz konusu olduğunda, alışveriş sepetinize fıstık, ceviz ve badem eklediğinizden emin olun.

Sadece karbonhidratı azaltmak için mükemmel bir atıştırmalık değil, aynı zamanda kolesterolünüzü de düşürmeye yardımcı olurlar. Aslında, LDL'nizi yüzde beş kadar azaltabilirsiniz

7. Baharatlar


Piyasadaki birçok yemek seçeneğiyle ilgili sorun, onları yedikten sonra hala açsınız. Sonuç olarak, toplumumuzda aşırı yeme çok büyük bir sorundur. Eğer belinizi daha fazla büyütmekten kaçınmak istiyorsanız, ama yine de açlığınızı tatmin etmek istiyorsanız, bir kutu fasülyeye ulaşın.

Barbunya fasulyesi, mercimek ve her çeşit fasulye çeşidi kolesterolünüzü düşürmek için tüm kutuları işaretler. Dahası, genel nüfusun yeteri kadar aldıkları çözünür lif yığınlarına da sahipler

8. Avokado


Kadeh üzerinde parçalanmış avokado “yeni trend” ve neyse ki sizin için; LDL'nizi yüzde 22'ye kadar azaltmanın harika bir yoludur. Şimdi, genel sağlığınız için bir fark yaratırken havalı çocuklara da uyum sağlayabilirsiniz.

Avokado'nun muzdan daha fazla potasyum sunduğunu, kalbinizi sağlıklı tutabildiğini ve tekli doymamış yağlar sağladığını da keşfedeceksiniz.
Bu küçük yeşil kalp rahatsızlığıyla mücadele makinesi , yeni favori atıştırmalıklarınız olabilir

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE