Koronavirüsün yeni bir zararı ortaya çıktı! 90 gün içinde kendini gösteriyor!

Koronavirüsün yeni bir zararı ortaya çıktı! 90 gün içinde kendini gösteriyor!

Ölümcül koronavirüs salgınında artık her geçen gün daha çok bilgi sahibi oluyoruz. Konuyla ilgili Oxford Üniversitesi yeni bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonucuna göre koronavirüsün yeni bir zararı daha ortaya çıktı. Bu zarar 90 gün içerisinde kendini gösteriyor.

2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyaya yayılan koronavirüs salgını, an itibariyle milyonlarca kişiye bulaşmış durumda. Her geçen gün vaka ve can kayıplarının arttığı salgını henüz tam olarak tanımıyoruz. Oxford Üniversitesi salgınla ilgili yeni bir araştırma yaptı. Buna göre koronavirüse yakalanan kişilerin yüzde 20'sinde akıl sağlığı bozukluğu görüldü.

AKIL SAĞLIKLARI BOZULUYOR

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre koronavirüs tanısı almış kişilerin yaklaşık olarak yüzde 20'sinin akıl sağlığının bozulduğunu ortaya koydu. Araştırmaya, akıl sağlığı bozukluğunun 90 gün içerisinde kendini gösterdiği ifade edildi.

BU BELİRTİLER GÖRÜLÜYOR

Dünya çapında ses getire araştırmaya öncülük eden Paul Harrison, bu durumun kendini kaygı, uyku bozukluğu ve depresyon gibi belirtilerle gösterdiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.