Sağlık Bakanlığı Hasta Muayene Süresini 5 Dakikaya Düşürdü

Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulamasıyla, her hasta için 10 dakika olan muayene süresi 5 dakikaya düşürüldü. Detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığı Hasta Muayene Süresini 5 Dakikaya Düşürdü
Sağlık Bakanlığı'nın muayene sürelerinde yaptığı yeni düzenleme, doktorlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sağlık Bakanlığı yayınladığı genelgeyle, daha önce her hasta için belirlenen 10 dakika olan muayene süresini 5 dakikaya indirdi.

Sözcü'nün haberine göre; Sağlık Bakanlığı hasta muayene süresini 5 dakikaya indirdi. Hastaneler, randevuları her hastaya 5 dakika ayıracak şekilde düzenlemeye başladı. Dünya Tabipler Odası'nın sağlık standartlarına göre, bir hastanın muayene süresi 20 dakika olarak belirlendi. Bu uygulamayı hatırlatan hekimler:  "5 dakikada hasta muayenesi olur mu?" diye tepki gösterdi.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ceyhun Balcı ile İzmir Sağlık ve Hasta Hakları Derneği Başkanı Aydın Çubukgil konuyla ilgili açıklamalarında: "Doktorların, 5 dakika içinde hastasını muayene etmesi, uygun tedaviyi planlaması bekleniyor. Bu bir dayatmadır. Dayatmanın olduğu yerde sağlık hizmeti beklenemez" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net|ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 10:49
YORUM EKLE