Sağlık Bakanlığı Hastanelerden Alınan Katkı Payı İçin Çalışma Başlattı

Sağlıkta alınan katkı paylarından yakınan vatandaşlara iyi haber, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan geldi. Hastanelerde alınan katkı payı için çalışma başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı Hastanelerden Alınan Katkı Payı İçin Çalışma Başlattı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, hastanelerde alınan katkı payına ilişkin açıklamada bulundu.

Sağlıkta alınan katkı paylarından yakınan vatandaşlara iyi haber Sağlık Bakanı Demircan'dan geldi. Alınan katkı paylarına ilişkin çalışmalara başlandığını belirten Demircan, vatandaşın omuzlarından katkı payı yükünün azaltılacağını bildirdi.

Emekli maaşı tam yatacak…

Katkı Payı Yükünü Azaltacağız

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, özel hastanelerden alınan katkı payları ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bir çalışma başlattıklarını belirterek; "Vatandaşın katkı payı yükünü azaltacağız" şeklinde konuştu.
Özel hastanelerde alınan katkı payları ile ilgili SUT'ta (Sağlık Uygulama Tebliği) çalışma yapılacağını vurgulayan Bakan Demircan, önümüzdeki günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bir araya geleceklerini aktardı.

SUT ile Birlikte Çalışılacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; "SUT aslında Çalışma Bakanlığı yani Sosyal Güvenlik Kurumu'nun konusu ama birlikte çalışacağız. Bizim SUT'taki yeni ücretlerin yenilenmesi konusunda katkımız olacak. Esas sıkıntının bir kaynağı o; katkı payı ücretlerinin sınırlandırılması dahil" sözlerine yer verdi.

Fiyatların Güncellenmesi Gerekiyor

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 8 yıldır SUT'taki fiyatların güncellenmediğinin, revize edilmediğini vurguladı. Fiyatların güncellenmesi gerektiğini vurgulayan Demircan; "Özel için de devlet kendi hastaneleri için de (üniversite hastaneleri dahil) bunu yapmamış. Siz bunu yapmayınca elbette ki hizmet veren kurumların hastadan alacağı katkı payı konusunda sıkıntı oluyor. Bunların güncellenmesi lazım" açıklamasında bulundu.

Vatandaşın Yükü Azalacak

Sağlık Bakanı Demircan yapılan çalışma ile vatandaşın üzerindeki yükün azaltılacağını vurgulayarak; "Yapacağımız çalışma ile vatandaşın üzerindeki katkı payı yükünü hafifleteceğiz. Şu anda özel hastaneler SUT'tan aldığı ücretleri yetersiz bulduğu için fark talep ediyor vatandaştan. Vatandaşa yüklüyor bunu ve belli bir sınır içinde alıyor bu farkı. SUT'taki ücretler yenilenecek" sözlerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, fiyatların güncellenmemesinin katkı paylarını da etkilediğini vurguladı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lisehemşire
Lisehemşire - 2 yıl Önce

Ortaöğretim hemşirelerin istihdamı içinde çalışma yapın lütfen sayın bakan

Lisans h
Lisans h - 2 yıl Önce

Sağlık bakanı nerlerde ya atama diye kıvranıyoruz biz