Sağlıkta şiddete bir yenisi eklendi! Dişi uyuşmuştu doktoru bıçakladı!

Türkiye'de sağlıkta şiddet her geçen yeni bir haberle gündem oluşturmaya devam ediyor. 18 yaşındaki genç Bursa'da dişinin uyuşması sebebiyle hastaneye gitti. Diş doktoru iğneyle dişe müdahale etti. Fakat genç hasta dişi uyuşmadığı gerekçesiyle doktoru bıçakladı. Doktorun hayati tehlikesi uzun müdahaleler sonucu ortadan kaldırıldı.

SAĞLIK 18.09.2019, 18:13
Sağlıkta şiddete bir yenisi eklendi! Dişi uyuşmuştu doktoru bıçakladı!

Olay saat 11.00 sıralarında Bursa Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nde yaşandı. Mert D. dişini çektirmek için hastaneye geldi. Diş hekimi Hamdi Gören, gence, dişini uyuşturmak için iğne yaptı. İddiaya göre, Mert D. dişinin uyuşmadığını söyleyerek, sinirlendi. Çıkan tartışma sırasında da üzerinde taşıdığı bıçağı çıkartarak, diş hekimi Hamdi Gören’i sol koltuk altından bıçakladı.

Sekreterin çığlıkları üzerine gelen güvenlik görevlileri saldırganı etkisiz hale getirdi.İhbar üzerine hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralanan Gören, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.  Mert D. de polis ekiplerince gözaltına alınarak, emniyete götürüldü. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Mert D. (18), Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan Mert D.'nin, dişinin tedavisi için hastaneye gittiğini belirterek, "Doktor, dişime 2 defa iğne yaptı; fakat dişim uyuşmayınca başka tarihte gelmemi söyledi. Ben de daha sonra gelemeyeceğimi belirttim. Tartışma çıkınca yanımdaki bıçakla doktoru bıçakladım" dediği öğrenildi.Emniyetteki işlemlerinin ardından Mert D., adliyeye sevk edildi. 

DOKTOR HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

Öte yandan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan diş hekimi Hamdi Gören'in hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Başlatılan soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)