Umudunu Kesmedi, Kanser Hastalığını Yenerek Anne Oldu

Kolon kanserine yakalanan Esma Özdamar, hastalığını yenerek ikinci kez anne olmanın sevincini yaşadı. Detaylar haberimizde…

SAĞLIK 04.01.2017, 11:55 04.01.2017, 11:57
Umudunu Kesmedi, Kanser Hastalığını Yenerek Anne Oldu
Samsun'da yaşayan ve 2 yıl önce kolon kanserine yakalandığını öğrenen bir çocuk annesi Esma Özdamar için zorlu bir süreç başladı.

Tedaviye başlayan Özdamar, geçirdiği ameliyatın ardından 6 ay kemoterapi gördü. Zorlu bir tedavi sürecinin ardından kanseri yenen genç kadın, hamile olduğunu da öğrendi.

İki mutluluğu bir arada yaşayan Özdamar, birkaç gün önce sezaryenle ikinci çocuğu Eymen Kayra'yı dünyaya getirdi.

Özdamar, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim gibi kansere yakalanan insanlar asla umudunu kesmesin. Artık çocuğum olacağını tahmin etmiyordum ama Allah nasip etti, hamile kaldım. Benim durumumda olanların da asla umudunu kaybetmemesini istiyorum" ifadesini kullandı.

Kanser tedavisinin ardından hamilelik sürecinin sıkıntılı geçtiğini anlatan Özdamar, doktorların gözetiminde mutlu sona ulaştığını ve ikinci bebeğini kucağına aldığını belirtti.

Esma Özdamar'ın eşi Bayram Özdamar da eşinin 2 yıl önce farklı bir hastalık nedeniyle gittiği hastanede kanser olduğunu öğrendiğine işaret ederek, "Eşim, hastalığı sürecinde ikinci çocuğumuzu yapamayacağı endişesi ile çok gözyaşı döktü fakat Allah'tan bir mucize oldu" dedi.

Kadın doğum ve çocuk hastalıkları uzmanı Yrd. Doç. Dr. Zehra Yılmaz, hastalığa bağlı riskler nedeniyle hamilelik sürecinde birtakım sıkıntılar oluştuğunu ancak hastasının bunları aşarak sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdiğini dile getirdi.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)