Zinde Kalabilmek İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Kendinizi yorgun, bıkkın ve hiçbir şey yapmak istemiyorken buluyorsanız, zinde kalmak için bunlara ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

SAĞLIK 19.09.2016, 11:01 19.09.2016, 11:11
Zinde Kalabilmek İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
Günün büyük bölümünde hissiz, yorgun ve bitkin hissediyorsanız, çok halsiz kaldığınızda neler yapabileceğinizin farkında değilseniz bu yazımız tam size göre.

Günün birçok vaktinde, birçok kişi kendini yukarıda sayılan durumlardan birisinin içerisinde buluyor. Bu durum birçok değişkene bağlı bir olay olsa da, bu duruma düşmemek ya da karşılaştığınızda kurtulabilmek için bir kaç küçük faktöre dikkat etmeniz gerekiyor.

İnsan hayatı; gündelik işleri ve birçok sebepten ötürü mutlu hissetirmeyen durumlara girebiliyor. Buradan hareketle enerjinizi yükseltecek, sizi güne yeniden başlatacak bu tavsiyeleri sıralarsak; epey işinize yarayacaktır.

1. Uyku düzeni: Hem büyüme hormanları, hem de enerji yenilenmesi için mutlaka günde en az 8 saat uyunması gerekiyor.

2. Beslenme düzeni: Öğünleri atlamamak, vücudun ihtiyaç duyacağı enerjiyi sağlamak gerekiyor ki, halsizlik ve diğer istenmeyen problemler ortaya çıkmasın.

3. Mutlu olduğumuz şeyleri yapmak: Gün içerisinde yoğun iş temposu ve çalışmaların yanı sıra, en az bir tanesi olmak üzere ilgi duyduğumuz alanın veya aktivitenin içerisinde bulunmak bizi dinç hissettiriyor.

4. Spor: Belirli bir rutine dönüştürülmüş spor; vücudu dinç tuttuğu gibi hastalıklara karşı bağışıklık kazanılmasına da yardımcı oluyor. Öyle ki vücut ısısının bile önemli olduğu bu durumlarda, spor son derece etkili bir rol oynuyor.

5. Seyahat, bol oksijen: Temiz hava almak, seyahat yapmak: Farklı yerler gezmek, farklı havalar solumak insanların mutluluk hormonunun salgılanmasına imkan tanıyarak gün içerisindeki aktivitelere daha fazla katılım gösterebilmesini kolaylaştırıyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)