Cumhurbaşkanı Oy Kullandığı Sandıktan Çıkan Oy Oranları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri kapsamında oyunu İstanbul'da kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı sandık sonuçlarını sizlere aktarıyoruz.

SEÇİM SONUÇLARI 24.06.2018, 19:28
Cumhurbaşkanı Oy Kullandığı Sandıktan Çıkan Oy Oranları

24 Haziran cumhurbaşkanlığı genel milletvekilliği seçim sonuçlarının belli olmasının ardından liderlerinin oy kullandıkları sandıkların sonuçları da belli olmaya başladı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı sandık sonuçlarını sizlere aktarıyoruz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN OY KULLANDIĞI SANDIK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy kullandığı sandıktan, cumhurbaşkanlığı için en çok oyu Erdoğan aldı. Erdoğan'ın oy kullandığı Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'ndaki 3275 numaralı sandığın sonuçları açıklandı. Sandıkta kayıtlı 385 seçmenden 331'i oy kullandı, 2 oy ise boş çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandıktan "Cumhur İttifakı"nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a 188, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye ise 103 oy çıktı. Aynı sandıktan İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener'e 23, HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'a 9, Saadet Partisi'nin adayı Temel Karamollaoğlu'na 3, Vatan Partisi'nin adayı Doğu Perinçek'e ise 3 oy çıktı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)