Kesin Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YSK Başkanı Güven'den Flaş Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven çeşitli açıklamalarda bulundu. YSK Başkanı Sadi Güven açıklamalarında kesin seçim sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Detaylar haberimizde...

SEÇİM SONUÇLARI 04.07.2018, 09:52
Kesin Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YSK Başkanı Güven'den Flaş Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven kesim seçim sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Buna göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven açıklamalarında kesin sonuçları bugün saat 17.00 itibariyle seçim sürecini tamamlamak istediklerini, 17.00'dan sonra seçim sonuçlarını açıklayacaklarını ifade etti. 

Konu ile ilgili olarak Sadi Güven açıklamalarında "Sonuçların bugün saat 17.00 itibariyle seçim sürecini tamamlamak istiyoruz. 17.00'den sonra kesin sonuçları açıklarız, Resmi Gazete'ye göndereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı'nın mazbatasını teslim edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Başkan Sadi Güven 13 ilin itirazı olduğunu onları tamamladıklarını ifade ederek erken sçeim hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Erken seçim kararı alıp almamak benim işim değil siyasi iradenin işi. YSK her zaman hazır olmak zorundadır. Biz iki seçimlik malzememizi hazırlarız. Bu bizim rutin işimiz."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)