2017 İSG 1 inci Dönem Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman?

ÖSYM'nin sınav takviminde açıklanan, 2017 İş Sağlığı ve Güvenliği 1 inci dönem sınavı hakkında, başvuru tarihleri ve sınav tarihi detaylarını haberimizde bulabilirsiniz..

SINAVLAR 19.03.2017, 11:23
2017 İSG 1 inci Dönem Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere belgelendirilen mühendis, mimar ve teknik elemanlara İş Güvenliği Uzmanı deniyor. Teknik eleman olarak bahsedilen grupta, teknik öğretmenler, fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya mezunları ile iş sağlığı ve güvenliği programı mezunları yer alıyor.

İş Yeri Hekimliği ise,Türkiye’deki tıp fakültelerinden ya da yurt dışındaki tıp fakültelerinden mezun olup, YÖK’ten denkliğini almış ve diploması Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış hekimler katılabiliyor.

2012 yılının Haziran ayında kabul edilen Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte tüm iş yerlerine önemli yükümlülükler getirildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda iş kolları az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç sınıfa ayrılır ve düzenlemeler de buna göre yapılır.

İş Yerlerinin Sınıflandırılması ve İş Güvenliği Uzmanlarının Sınıflandırılması ise şöyle;

İşyerlerinin Sınıflandırılması:

* Çok tehlikeli işyeri

* Tehlikeli işyeri

* Az tehlikeli işyeri

İş Güvenliği Uzmanlarının Sınıflandırılması

* A sınıfı iş güvenliği uzmanı

* B sınıfı iş güvenliği uzmanı

* C sınıfı iş güvenliği uzmanı

ÖSYM'nin resmi adresinde yayımlanan takvime göre, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 1. Dönem Sınavı hakkında açıklanan bilgiler şöyle;

Sınav Başvuru :

21.03.2017 ile 29.03.2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav Tarihi:

29.04.2017 tarihinde yapılacaktır.

Sınav Sonuçları Açıklama Tarihi ise; 18.05.2017 olarak belirlenmiştir.

Sınava girecek olan adaylara Kamupersoneli.net ekibi olarak şimdiden başarılar dileriz.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)