2017 YGS Adaylarına ÖSYM'den Kimlik Kartı Duyurusu !

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2017 YGS adaylarına kimlik kartıyla ilgili duyuru yayımladı. Duyurunun detayları haberimizde...

2017 YGS Adaylarına ÖSYM'den Kimlik Kartı Duyurusu !

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2017'de YGS'ye girecek adaylar için önemli bir duyuru yayımladı. Öğrencilerin kimlikleri, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar geçici kimlik belgesi kullanılmasının süresi uzatıldı. 

ÖSYM'nin duyurusu şöyle:

"Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

KAMUPERSONELİ.NET 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak A.
Burak A. - 2 yıl Önce

şimdi o geçiçi belge olmasa direk normal eski kimlikle giremez miyiz...