2017 YGS Ne Zaman Yapılacak? 2017 YGS Tam Tarihi Ne Zaman?

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) tarihi hakkında tüm detaylar belli oldu. Peki öğrencilerin YGS için hangi tarihte okullarda bulunmaları gerekiyor. Tüm detaylar haberimizde...

SINAVLAR 17.01.2017, 17:03 02.02.2019, 20:24
2017 YGS Ne Zaman Yapılacak? 2017 YGS Tam Tarihi Ne Zaman?

Şu sıralar başvuru günlerinde sona yaklaşılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) hakkında tüm bilinmeyenler cevap buluyor. Sınav tarihi hakkında detayları öğrenmek isteyen sınav adayları için tüm detayları haberimizde sunuyoruz.

2017 YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) NE ZAMAN YAPILACAK?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı olarak isimlendirilen ve binlerce lise öğrencisinin heyecanla beklediği 2017 YGS sınavının 12 Mart Pazar günü gerçekleşmesi bekleniliyor.

YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) SAAT KAÇTA VE KAÇ SAAT SÜRECEK?

Yükseköğretime Geçiş Sınavının saat 10.00'da başlayacağı ve sınavın 160 dakika süreceği açıklandı.

YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!

Üniversiteye geçiş sınavının birinci aşaması olan YGS'ye girecek adaylar, giriş belgelerini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin internet sayfasından edinebilecekler. Giriş belgesinin üzerinde adayın, sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri yer alması gerekiyor. Hiç bir adayın sınav giriş belgesi adreslerine yollanmayacağı belirtildi. YGS sınav giriş belgesi ÖSYM'nin resmi sitesinden çıktı olarak alınabilir ve online olarakta hizmetten yararlanabilirsiniz.

SINAVA GİRECEĞİNİZ ADRESE EN AZ 1 SAAT ÖNCEDEN GİDİN

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00'da hazır bulunmaları gerekiyor

Yorumlar (0)