Alexa
banner634

2017 YLSY Sözlü Sınav Giriş Belgeleri MEB'den Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2017 YLSY sözlü sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

2017 YLSY Sözlü Sınav Giriş Belgeleri MEB'den Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2017 YLSY sözlü sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

07 Kasım 2017 Salı 16:30
2017 YLSY Sözlü Sınav Giriş Belgeleri MEB'den Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2017 YLYS sözlü sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi. MEB tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda "Bakanlığımızca 1416 sayılı Kanun kapsamında verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencileri belirlemek amacıyla yapılacak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav giriş belgeleri Resmî Burslu Öğrenci Sistemi’nden (REBUS - http://rebus.meb.gov.tr) yayımlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

MEB'DEN YAYIMLANAN DUYURUYA GÖRE:

REBUS’a aşağıdaki bilgiler kullanılarak giriş yapılacaktır:

1)      Kullanıcı Adı: T.C. Kimlik numarası,

2)      Şifre: T.C. Kimlik numarasının ilk 8 (sekiz) hanesi.
 
Not:  Resmî bursluluk hakkı kazanılana kadar şifre değişikliği yapılmamalıdır.
 
Sözlü sınav 14-24 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevi’nde yapılacaktır. Başkent Öğretmenevi iletişim bilgileri için tıklayınız.
 
Adayların sözlü sınava girebilmeleri için aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 
1) Sözlü sınav giriş belgesi (1 adet)

(Adaylar bu belgenin çıktısını, REBUS’ta açılacak kişisel sayfalarından edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği yer, tarih ve komisyon bilgileri bulunmaktadır. Adaylar belgede yer alan bilgiler doğrultusunda sözlü sınava girebileceklerdir.)
 
2) Aday bilgi formu (2 adet – Fotoğraf yapıştırılması zorunludur.)


Word dosyası için tıklayınız.

(Bu belge sözlü sınav komisyonu üyelerinin, adaylar hakkında bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmıştır. Belgedeki tüm alanların doldurulması zorunlu değildir. Bilgi alanları kalemle ya da elektronik ortamda doldurulabilir.)

3) Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport

(Adayın, sınava girebilmesi için nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, sürücü belgesi veya pasaportunun yanında bulunması zorunludur. Bunların dışındaki meslek kimlik kartları vb. belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve sürücü belgesinde soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ve sürücü belgeleri ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.)

NOT: Sözlü sınava girişte yukarıda belirtilenler haricinde hiçbir belge sınav salonuna alınmayacaktır. Adayların yanlarında sadece sözlü sınav giriş belgesi, aday bilgi formu ve nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekir. Ayrıca adayların sınav salonuna cep telefonu, kamera, ses kaydedici vb. elektronik cihazlarla girmelerine izin verilmeyecektir. Adaylar,  sadece sözlü sınav giriş belgelerinde yazılı gün ve saatte sınava girebileceklerdir. Farklı tarihlerde sözlü sınava girilmesine ilişkin talepler dikkate alınmayacaktır. 

DİKKAT! Sözlü sınava girecek adaylardan kılavuzda belirtilen başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı halde başvuranlar, başvuruda gerçek dışı bilgi verenler, başvuru bilgilerini eksik bildirenler, şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilenler ile yanlış bilgi, beyan, sahte belge ile ya da belgelerde tahrifat, silinti ve kazıntı yapmak suretiyle Bakanlığı yanıltanlar sözlü sınava alınmış, hatta bir programa yerleştirilmiş olsalar dahi tüm işlemleri iptal edilecektir.

REBUS´a ilişkin yaşanabilecek sorunları ylsyplanlama@meb.gov.tr adresine bildirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA 

►►►2018 KPSS ÖNLİSANS HAZIRLIK İÇİN TIKLAYIN

Son Güncelleme: 07.11.2017 16:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner654

banner631