2018 AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? İşte MEB Takvimi

Açıköğretim Lisesi'nde eğitimlerine devam eden öğrenciler tarafından AÖL sınavlarının ne zaman gerçekleştirileceği merak ediliyor. Bizlerde AÖL sınavlarıyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

SINAVLAR 06.11.2018, 15:46 06.11.2018, 15:58
2018 AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? İşte MEB Takvimi

Açıköğretim Lisesi'nde öğrenimlerine devam eden öğrenciler tarafından AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor.

Konuya yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir resmi açıklama yapılmış ve AÖL sınav tarihleriyle alakalı olarak detaylar netleşmişti.

PEKİ AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre AÖL 1. dönem sınavlarının 8 Aralık ile 9 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 1. dönem sınavları dâhil bundan sonra yapılacak olan sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olacaklar.

PEKİ YENİ KİTAPLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Açık Öğretim Lisesinde okutulmakta olan ders kitaplarının bütünü, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Kararıyla yenilenen öğretim programları doğrultusunda hazırlandı ve basıldı.

Yeni basılan kitaplar, halk eğitimi merkezlerine 31 Ekim 2018 tarihine kadar ulaştırıldı.

Ayrıca halk eğitimi merkezleri öğrencilere yeni basımı yapılan kitapların dağıtımını yapmaya başladı.

Diğer yandan halk eğitim merkezleri depolarında bulunan önceki yıllara ait kitapları kesinlikle öğrencilere dağıtmayacak ve geri dönüşüme gönderecek.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)