2018 DGS Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

21 Temmuz 2018 tarihinde (bugün) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Dikey Geçiş Sınavı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sınava yönelik olarak soru ve cevapları okuyucularımızla tartışıyoruz. Peki kolay mıydı? Zor muydu?

SINAVLAR 22.07.2018, 11:04 31.01.2019, 22:30
2018 DGS Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Dikey Geçiş Sınavı gerçekleştirildi. Sınav saat 10.15'te başladı ve 150 dakika sürdü.

Sınava katılım sağlayan adaylarla soruları tartışıyoruz. Kolay mıydı, zor muydu?

PUAN HESAPLAMA SİSTEMİ

Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınabilecek DGS puanları hesaplanacaktır.

DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır.

Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacaktır.

Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

Yorumlar (9)
Huseyin 1 yıl önce
Sayısal cebirsel çok az ve mantık içinde gerçekten zaman yetistirenlere helal olsun 10 Türkçe yaptım 32 matematik isaretledim gerçekten zaman sıkıntı yaa
Ela 1 yıl önce
Türkçe gerçekten çok zordu
Zeynep 1 yıl önce
Sınava 3 dk geç kaldim ve almadılar.nasip dedim .mantık sorularını paylaşacak olan varmi
sado 1 yıl önce
dersanede tur. der.yapiyorum sinavda
Emir 1 yıl önce
Zaman yetmedi tu
hakan aydın 1 yıl önce
her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların dgs puanı hesaplanacaktır. her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların dgs puanı hesaplanmayacaktır. bu nasıl bir saçmalık olmuş, gitti benim 40 net
Sıdıka 1 yıl önce
05 puanı kalkar mı acaba cimer edilekçe yazalım
Fatma 4 ay önce
Yks den kalktı belli bizde iraz etsek kalkar
0.5 magduru 4 ay önce
Benim de Türkçeden 50 net gitti ben cimere yazdım ama nasip yks den kaldı ham puan barajı MSÜ dem de kalktı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın