2018 EKPSS Kura Usulüyle Yapılacak Yerleştirmeler için Başvurular Alınmaya Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; EKPSS/Kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemlerinin alınmaya başlandığı ifade edildi. Ayrıca adayların başvurularını belirtilen usul ve esaslara göre yapmaları gerektiği ifade edildi.

2018 EKPSS Kura Usulüyle Yapılacak Yerleştirmeler için Başvurular Alınmaya Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan söz konusu duyuruya göre; EKPSS/Kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemlerinin 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren (bugün) alınmaya başlandığı ifade edildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"7 Şubat 2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alınacaktır. Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir.

Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır.

EKPSS/Kuraya  katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri, 2 Mayıs 2018 günü saat 13.30'da başlayacaktır. 

16 Mayıs 2018 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Başvurular  bireysel olarak internet veya başvuru merkezleri aracılığıyla alınacaktır.

EKPSS Kura engel bilgisi bulunmayan  ve  başvurusunu bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacak olan  adayların, başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek zorundadır. 

EKPSS/Kuraya, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’inci fıkrası hariç diğer koşulları taşıyan adaylar başvurabilecektir.

EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. “Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi ”ne sahip olanlar, 2018- Kura’ya başvurabileceklerdir.

2018-EKPSS’ye başvurusunu tamamlayan adaylar (sınava girmeseler de), 2018-Kura’ya başvuramayacaklardır.

2018-EKPSS/Kura ’ya başvuracak adayların Ek’te yer alan  2018 EKPSS ve Kura Başvuru Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir."ifadelerine yer verildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:36
YORUM EKLE