2018 YKS Tercih İşlemleri Sona Eriyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2018 YKS tercih işlemleri 14 Ağustos 2018 tarihinde (bugün) sona eriyor. Adaylar tercihlerini ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden yapacaklar. İşte tercihlere yönelik olarak merak edilen tüm detaylar.

SINAVLAR 14.08.2018, 08:57
2018 YKS Tercih İşlemleri Sona Eriyor!

2018 YKS tercihleri için kritik saatlere girildi. Binlerce aday lise eğitiminden sonra üniversitelerde eğitim görmek için tercih kılavuzlarını incelemeye başlamışlardı.

Peki tercihler nasıl yapılır? Tercihler yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte merak edilenler...

YKS TERCİHLER NASIL YAPILIR?

Adaylar 2018 YKS tercihlerini YKS kılavuzunda belirtilen uygun şartlara göre yapmak zorundalar. Ayrıca tercihler ÖSYM'nin resmi web adresi "http://www.osym.gov.tr" üzerinden yapacaklar.

Tercih yapacak adaylar kendilerine ait T. C. kimlik numaraları ve şifreleri ile beraber tercih süresi içerisinde ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresi üzerinden bireysel olarak elektronik sistem üzerinden tercihlerini gerçekleştirecekler.

TERCİHLER SONA ERİYOR

ÖSYM tarafından açıklanan detaylara göre adaylar üniversite tercihlerini 7- 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Ayrıca tercihler (14 Ağustos 2018 tarihinde(bugün) saat 23:59'da sona erecek.

YKS PUANINA GÖRE TERCİH YAPILABİLECEK BÖLÜMLER

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)