2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Merakla Bekleniyor

22 Eylül 2018 tarihinde beşincisi yapılan YÖKDİL sınavının sonuçları adaylar tarafından merakla bekleniyor. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

SINAVLAR 02.10.2018, 16:20
2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Merakla Bekleniyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 22 Eylül 2018 tarihinde beşinci YÖKDİL sınavı düzenlendi. Düzenlenen sınav sonuçları ise adaylar tarafından merakla bekleniyor.

YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen sınavların üzerinden 18 gün geçtiğinde sınav sonuçları açıklanmıştı. Bu bilgiler kapsamında beşinci YÖKDİL sınav sonuçlarının 12 Ekim 2018 tarihinde adayların erişimine açılacağı bekleniyor.

Konu hakkında bir gelişme olduğu ya da sonuçlar açıklandığında adayları kamupersoneli.net olarak anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Sınav sonuçları “yokdil.yok.gov.tr” adresinden açıklanacaktır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)