2019 AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 6- 7 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenen Açık öğretim liseleri (AÖL) 3. dönem sınavları gerçekleştirildi... Sınava giren binlerce öğrenci sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki meb aöl 3. dönem sınav sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı mı? İşte detaylar...

SINAVLAR 10.07.2019, 00:28
2019 AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Açıköğretim Lisesi 3. dönem sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği sonuçların MEB tarafından ne zaman açıklanacağı sorgulanıyor.

PEKİ AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklama tarihi 1 Ağustos 2019 olarak açıklandı ve adaylar AÖL 3. dönem sınav sonuçlarına (http://aolweb.aol.meb.gov.tr) web adresi üzerinden erişime sağlayabilecektir.

MEB AÖL SINAVLARINI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kâğıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır.

Son dakika AÖL 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB AÖL sınav soru ve cevapları 2019
Sınavınızın iptal edilmemesi, maddi ve cezai yaptırıma maruz kalmamanız için cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz, kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz. Kopya çekene, kopya çektirene ve kopyaya yardım edene hapis ve para cezası verilmektedir.

Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular, hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.

Yorumlar (0)