2019 Bekçi Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ! Çıkmış Sorular ve Sınav Detayları

Türkiye geneli bekçi alımı kapsamında hafta sonu sınav gerçekleştirilecek ve bu sınav sonuçlarına göre adaylar mülakata çağrılacak. Bu bağlamda bekçilik sınavı hakkında bilinmesi gerekenleri adaylar ile paylaşıyoruz.

SINAVLAR 12.07.2019, 14:40 12.07.2019, 15:18
2019 Bekçi Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ! Çıkmış Sorular ve Sınav Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi alımı gerçekleştiriliyor. Bekçi alımı süreci kapsamında hafta sonu sınav yapılacak ve bu sınav sonuçlarına göre adaylar mülakata alınacak.

YÜKSEK PUAN ALMAK GEREKİYOR

Bu bağlamda adaylar sınavın yapılacağı günü heyecanlı bir şekilde bekliyorlar. Bekçi alımı sınavına katılan adayların yüksek puan almaları gerekmektedir. Yüksek puan alan adaylar mülakata katılabileceklerdir.

2019 yılı bekçi alımı hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların sınavlarının 13 Temmuz'da saat 09.00'da gerçekleştirileceği fiade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu duyuruda 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların sınavlarının da 13 Temmuz'da saat 14.00'da gerçekleştirileceği vurgulandı.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı sınavları için belirlenen iller ise şöyle:

Birinci dönem için Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas ikinci dönem için Ankara, İstanbul.

Bekçi alımı için sınava gelecek olan adaylar gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Bundan önceki bekçi alımı sınavlarında sorulanlar için TIKLAYIN.

Yorumlar (0)