2019 Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Bursluluk Sınavı Soruları Ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanır?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Bursluluk Sınavı soruları ve cevapları merak ediliyor. Bursluluk Sınavına giren öğrenciler sınavın sona ermesiyle beraber Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyorlar. İşte Bursluluk Sınavı soruları ve cevapları iel sınav sonuçları açıklanma tarihi...

SINAVLAR 04.06.2019, 15:04
2019 Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Bursluluk Sınavı Soruları Ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanır?

2019 yılı bursluluk sınavı soru ve cevapları merak ediliyor. Pek çok öğrenci ve veli tarafından Bursluluk Sınavı sonuçlarının açıklanma tarihi merak ediliyor.

2019 BURSLULUK SINAVI SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

5,6,7. sınıfların Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler soru ve cevaplarının yanı sıra, 8. sınıf ve hazırlık sınıflarının ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) soruları ve cevapları ile beraber 9,10,11. sınıfların Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji), Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) soruları ve cevapları 10 Haziran 2019 tarihine kadar erişime açılacak...

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

İLK BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2019 yılı Bursluluk Sınavı sonuçlarına göre kazanan öğrencilerin ilk bursları okul müdürlükleri tarafından verilen onaylarla beraber 1 Ekim 2019 tarihinde hesaplara yatırılacak.

BURSLULUK SINAVI İTİRAZLARI NE ZAMAN ALINACAK?

2019 yılı Bursluluk Sınavı soruları ve sonuçlarının açıklanmasıyla beraber itirazlar 5 gün içerisinde yapılacak.

Yorumlar (0)