banner731

2019 GSB sözlü mülakat sonuç tarihi açıklandı mı? İŞKUR sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınavdan en az kaç almak gerekiyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirdiği personel alımında heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?Sözlü sınav için en az puan şartı ne?

SINAVLAR 14.06.2019, 11:40
2019 GSB sözlü mülakat sonuç tarihi açıklandı mı? İŞKUR sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınavdan en az kaç almak gerekiyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımında sözlü sınavlar 06 - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Sözlü sınava giren adaylar, mülakatın üzerinden zaman geçmesi ile sözlü sınav sonuçları ile ilgili araştırmalarına hız verdi.İşte, 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum...

Sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

GSB personel alımı süreç ve sözlü sınavlarının son bulması ile birlikte adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. Ancak, yayınlanan duyuruda sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz bildirilmedi. Sonuçların yakın zamanda bakanlığın internet sitesi üzerinden duyurulması bekleniyor.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak kaç puan gerekiyor?

Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekiyor. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Personel alım takvimi ise şu şekilde

19 Nisan 2019 - İl Müdürlüklerince belge teslimi için çağırılan yedek adayların son evrak teslim tarihi

30 Nisan 2019 - Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların İl Müdürlüklerinin internet sitelerinde ve duyuru panolarında yayımlanması

06 - 17 Mayıs 2019 - Sözlü sınavların gerçekleştirilmesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın personel alım ve sözlü sınav duyurusu

"4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Bakanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve KPSS puan şartı aranmayacağı ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiştir.".

.

Yorumlar (0)