2019 YKS 15 Haziran 2019 TYT Tarih Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları!

Üniversite öğrenimi görmek için 2019 YKS'ye giren adaylar ilk oturum olan TYT'den çıktılar ve soruları tartışmaya başladılar... 2019 YKS TYT tarih sorularında hata var mıydı? ÖSYM TYT Tarih sınavında hangi sorularda zorlandınız? Soruları ve cevapları yorum kısmından yazarak diğer okurlarımız ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz...

SINAVLAR 15.06.2019, 14:20 15.06.2019, 14:35
2019 YKS 15 Haziran 2019 TYT Tarih Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları!

2019 YKS'nin ilk gün oturumu olan TYT Tarih sınavı sona erdi ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen TYT'de adaylar Tarih soruları çözdüler.

2019 YKS TYT'de Tarih sorusu çözen adaylar TYT Tarih sınavının kolay mıydı, zor muydu olduğunu tartışmaya başladı... Peki 2019 TYT'de TYT Tarih sınavı soruları kolay mıydı zor muydu?

Tüm yurt genelinde gerçekleştirilen YKS Temel Yeterlilik Testi derslerinden olan Tarih sınavına ait sorular cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

ÖSYM tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde Cumartesi günü düzenlenen YKS 1. oturum TYT derslerinden birisi olan ve 5 soru sorulan Tarih bölümüne ait sorular ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. 

Sınavda adaylara Tarih testinden 5 soru soruldu.Bir çok aday şimdi 2019 TYT Tarih sınavının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor.

YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2019 TYT Tarih sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.. Sınava giren tüm adaylara kamupersoneli.net olarak geçmiş olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Yorumlar (15)
Eski talebe 2 ay önce
Gazneli - abbasi halifesi ile ilgili bir soru vardı cevabı neydi onun acaba
stresliiii 2 ay önce
Sosyal bilimler sorularından emin olduklarınızı yazabilirmisiniz acaba. Yaptıklarımı ona göre değerlendiricem.
Esra 2 ay önce
Tarih soruları çok zor değildi ama Türkçe çok zordu
Öğrenci 2 ay önce
Tarih soruları çok zor değildi ama Türkçe çok zordu
Bokbokbokk 2 ay önce
TURKCEME GUVENEREK GIRDIM BI BOK YAPAMADIM BOYLE TURKCE SORUSU MU OLUR YA
Arora 2 ay önce
Ya ben sonuçlar acıklanirken kolay diyenleri gormek istiyorummm
Kafası basmayan bir öğrenci 2 ay önce
Kafam basmadığı için yaklaşık 10 boş bıraktım
Hatice 2 ay önce
Bence zor değildi ama zaman yetmiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın